Підпис Закону
Підпис Закону president.gov.ua

Доплати медикам та соцгарантії: президент підписав антикризовий закон

  Читайте по-русски
  Закон передбачає, що Кабмін встановить доплату розміром до 300% зарплати медикам та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації коронавірусної хвороби

  Президент Володимир Зеленський підписав так званий антикризовий закон про забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусу. Про це йдеться на сайті президента.

  Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX був прийнятий на позачерговому засіданні Верховної Ради в понеділок, 30 березня.

  Документ гарантує на період карантину:

  • продовження виплат державної допомоги малозабезпеченим сім'ям, а також інших видів державної допомоги, зокрема, пенсій по інвалідності.
  • Також закон передбачає, що Кабмін встановить доплату розміром до 300% зарплати медикам та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації коронавірусної хвороби.
  • Крім того, документ передбачає доплати до 100% від окладу працівникам соцслужб, що надають послуги громадянам, які знаходяться вдома.
  • Закон скасовує ПДВ для ввезення медичних товарів і звільняє бізнес від сплати земельного податку та податку на майно, орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у державній та комунальній власності.

  Нагадаємо, що у вівторок, 31 березня, очільник Києва Віталій Кличко розкритикував даний законопроєкт, заявивши що він залишає без коштів місцеві бюджети.

  Як повідомляв 5.UA, раніше стало відомо, що в Офісі президента обговорюють можливість запровадження в країні режиму "всі у масках" та обмеження кількості людей на вулиці.

  Попередній матеріал
  На деяких вулицях Києва дозволили рух зі швидкістю 80 км/год – перелік
  Наступний матеріал
  Світова статистика COVID-19: у США тисяча смертей за добу, в Іспанії понад 900
  Loading...

  "Щоб не хворіли на коронавірус": на блокпостах у зоні ООС проводять дезінфекцію автотранспорту

  В Україні зафіксовано 794 випадки коронавірусу

  Маски, соціальні гарантії та підтримка бізнесу – Порошенко пояснив, що мала зробити влада для протидії коронавірусу

  Наближається до 1 млн: оновлені дані щодо поширення COVID-19 у світі

  У Вінниці коронавірус підтвердили в лікаря-уролога онкоцентру

  Як пов'язані вакцинація і коронавірус – епідеміологи зі США зробили несподівану заяву