Дезінфекція на блокпостах ООС
Дезінфекція на блокпостах ООС 5 канал

"Щоб не хворіли на коронавірус": на блокпостах у зоні ООС проводять дезінфекцію автотранспорту

Читайте по-русски
Дезінфекцію автотранспорту армійці робитимуть до закінчення карантинних заходів

Це блокпост, який перетинають і військовослужбовці, і цивільні громадяни Донецької області. Нині тут обладнали ще й пункт спецоброблення автомобілів.

Автомобілі обробляються не повністю, лише місця, яких торкаєшся руками – поручні, двері, люки, вікна, ручки", – каже начальник групи радіаційного, хімічного та біологічного захисту ООС Олег Жук. 

Командування Операції Об'єднаних сил ухвалило таке рішення ще 28 березня у зв’язку з карантинними заходами. Для дезінфекції автомобілів задіяли спецвійська радіаційного, хімічного та біологічного захисту – скорочено РХБЗ.

"Спеціальним дезінфікувальним розчином ДТСГК. Він є найефективнішим під час зараження хвороботворними мікробами. Він їх знищує, розщеплює. В основі цього розчину – активний хлор", – розповідає командир взводу радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗСУ Павло Губанов.

У цистерні дві з половиною тонни розчину. Армійці кажуть, ним вистачить обробити понад 20 автомобілів. Далі спецмашина поїде знову на заправку.

"Робимо розрахунок, який вірус, який мікроб. Тобто, спороутворювальний, не спороутворювальний. І на кількість води, яка є в автоцистерні, ми розраховуємо, яку кількість потрібно засипати цього порошку", – пояснює Павло Губанок. 

Для людей цей розчин у малих порціях не є небезпечним, пояснюють військові. Утім, армійці, які обробляють машини, одягнені в захисні костюми, бо мають справу з великими дозами дезінфектора. Громадяни, які перетинають блокпост, ставляться з розумінням.

Дезінфекція на блокпостах ООС
Дезінфекція на блокпостах ООС5 канал

Поліцейські, які здійснюють пропуск на блокпосту, розповідають, після запровадження обмежень, трафік перетину блокпостів зменшився на 40 відсотків.

"Люди з розумінням ставляться до заходів. Це ми робимо для них, щоб люди не хворіли на коронавірус", – каже начальник відділу Нацполіції у штабі ООС Юрій Горустович. 

Таку дезінфекцію автотранспорту армійці робитимуть до закінчення карантинних заходів.

"Зараз розгорнуто більш як 50 пунктів спецоброблення в зоні проведення Операції Об’єднаних сил. Це тільки ті, що на дорогах. І в кожній частині на в’їзді там проводиться спеціальне оброблення техніки і санітарне оброблення особового складу", – розповідає Олег Жук.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області "5 канал"

Попередній матеріал
Прокурори і слідчі ДБР не можуть отримувати величезні зарплати, коли країна шукає гроші на лікарів – Порошенко
Наступний матеріал
Порошенко: Зеленський опинився перед непростим вибором – обрати або Україну, або Коломойського
Loading...

Як пов'язані вакцинація і коронавірус – епідеміологи зі США зробили несподівану заяву

СБУ викрила інтернет-агітаторів, які за гроші РФ поширювали фейки про COVID-19

Дефолт, гроші від МВФ, пандемія коронавірусу: велике інтерв'ю з Петром Порошенком

Гуморина в умовах карантину: в Одесі влаштували День сміху онлайн

Кабмін запроваджує ще жорсткіший карантин: перелік нових заборон

Евтаназія тварин та щеплення від COVID-19: як фейкороби ошукували Польщу та чи повірили люди в чутки