Україна-США
Україна-США Facebook / Петро Порошенко

До $300 млн: комітет Сенату США підтримав законопроєкт про збільшення щорічної військової допомоги Україні

  Читайте по-русски
  У Сенаті наголошують: це меседж, що США підтримують Україну

  Комітет Сенату США підтримав законопроєкт із Безпекового партнерства з Україною, який передбачає збільшення щорічної американської військової допомоги Україні до $300 млн. Про це повідомляє "Голос Америки".

  Голова Комітету сенатор від Демократичної партії США Боб Менендес повідомив: "Я з гордістю приєднуюся до сенатора Ріша щодо законопроєкту про Безпекове партнерство з Україною – пакету довгострокової допомоги, який демонструє нашу двопартійну відданість безпечній Україні. Як ми усі знаємо, безпекова ситуація дедалі погіршується, адже тисячі російських військ накопичуються на кордоні України. Цей законопроєкт не міг бути більш своєчасним, аби надіслати світу меседж, що ми підтримуємо Україну".

  Для того, щоб набути сили закону, законопроєкт має бути проголосовано в Сенаті та в Палаті Представників і підписано президентом.

  Прокоментувала це рішення Сенату і посол України в США Оксана Маркарова: "Цей законопроєкт є вкрай важливим і своєчасним в умовах ескалації агресивної поведінки Росії щодо України і нарощування військової присутності на кордоні та в окупованому Криму… Тепер очікуємо на швидке ухвалення законопроєкту Конгресом США".

  Законопроєкт про безпекове партнерство з Україною (Ukraine Security Partnership Act) в кінці березня внесла група сенаторів від Республіканської і Демократичної партії.

  Документ передбачає допомогу Україні у сфері безпеки і стратегічну підтримку, зокрема містить пропозиції:

  • доповіді про дипломатичну підтримку України з боку США протягом 5 наступних років;
  • разом з європейськими партнерами створити робочу групу Держдепартаменту щодо України;
  • призначити спеціального посланника США з питань України, який також був би посередником при переговорах у Нормандському форматі і сприяв діалогу між країнами Чорноморського регіону;
  • щороку виділяти на військову підтримку України до 300 млн доларів, зокрема на летальну зброю;
  • виділяти до 4 млн доларів на підготовку українських військових.

  Аналогічний документ вносили в липні 2020 року, але тоді він, імовірно, не встиг пройти всі процедури до виборів президента.

  Як повідомляв 5.UA, 31 березня 2021 року Хомчак заявив, що російські війська з різних регіонів стягуються до кордонів України під приводом підтримки бойової готовності та підготовки до навчань, "здійснюючи поступове нарощування військ біля державного кордону України". Він також звинуватив Москву в проведенні "агресивної політики" щодо Києва.

  Читайте також: 7 років від початку АТО/ООС: найважливіші цифри і факти про війну, яку РФ досі веде проти України.

  Росія тим часом відмовилася пояснювати причини нарощення кількості своїх військ уздовж українського кордону – і цим порушила вимоги Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки. З такою заявою виступило МЗС України. 

  Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень. А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України. G7 теж закликали РФ негайно припинити свої провокації.

  Попередній матеріал
  Колективи, у яких понад 50 людей планують вакцинуватися, можуть записатися на щеплення – Ляшко
  Наступний матеріал
  Компанія Pfizer виявила підроблену вакцину від COVID-19 у двох країнах – що відомо
  Loading...

  США запустили програму на $2 млн в Україні, щоб згуртувати переселенців із Донбасу – подробиці

  На боротьбу з COVID-19: США дали Україні ще $1,8 мільйона

  Пентагон назвав Україну важливим партнером у "стратегічному суперництві з Росією"