Юрій Бутусов, журналіст
Юрій Бутусов, журналіст 5 канал

Для ОП спілкування з Bellingcat зараз дуже небезпечне – журналіст пояснив, чому Єрмак не зустрівся з Грозєвим

Читайте по-русски
Жоден з тих, хто був у кабінеті Зеленського напередодні провалу операції, поки що не надав коментарів розслідувачам

Очільник Офісу президента Андрій Єрмак не зустрівся з розслідувачем групи Bellingcat Христо Грозєвим і не дав коментарів щодо провалу спецоперації із затримання вагнерівців, оскільки для ОП таке спілкування було б небезпечним. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав головний редактор видання Цензор.нет Юрій Бутусов.

"Дійсно, вчора в Україні працював цілий день Хрісто Грозєв, відомий розслідувач групи Bellingcat. Він записав серію інтерв'ю з тими, хто був обізнаний у справі вагнерівців. Звичайно, я думаю, що у Хрісто є велика кількість інформації і даних про цю справу. Думаю, що після цього фільму не буде вже ніяких сумнівів, що операція була, і що вона була провалена, на жаль, українською владою – це стане загальновідомо", – повідомив він.

Бутусов прокоментував інформацію про те, що спочатку в Офісі президента просили британську розвідку заблокувати вихід фільму-розслідування на Netflix, а потім запропонували Хрісто Грозєву зустрітися з Єрмаком, аби той міг озвучити власну точку зору в фільмі.

"Єрмак прохав дійсно про зустріч, але в результаті не зустрівся. Для них після того, як Єрмак на початку цього скандалу заявив, що спецоперації не було, тепер будь-які відповіді на очевидні факти, якими володіє Христо Грозєв, дуже небезпечні, фактично це заперечує їхню власну брехню, яку вони раніше розповсюджували. Тому, звичайно, для Офісу президента це критична ситуація і це велика проблема", – зауважив журналіст.

Він також озвучив, з ким саме записував інтерв'ю Хрісто Грозєв в Україні.

"Наскільки мені відомо, інтерв'ю Грозєву дали два високопосадовця, офіцери Головного управління розвідки Міністерства оборони, які безпосередньо були причетні до проведення спецоперації, займалися і розробляли її і мали затримати терористів. Також інтерв'ю було записано з п'ятим президентом Петром Порошенком, який санкціонував цю операцію наприкінці 2018 року", – зазначив Бутусов.

"Також було записано інтерв'ю з народним депутатом Михайлом Забродським, який 7 грудня 2020 року завів на засідання парламентського комітету по обороні командира спецназу ГУР МО, який брав участь у спецоперації, і він детально розповів депутатам, що відбулося і як це все проходило. Також інтерв'ю дав Евген Шевченко, людина, яку ми знаємо як агента НАБУ – вперше саме від Євгена я почув про цю спецоперацію, він у фейсбуці дуже швидко одним з перших написав про неї. Там певна кількість людей записана, можливо, навіть я не всіх знаю", – сказав журналіст.

"Наскільки мені відомо, Офіс президента відмовився давати коментарі, і жодна людина з тих, які брали участь у засіданні в кабінеті Зеленського, після якого провалилася ця операція, жоден з цих людей поки що коментарі не надав", – наголосив він.

Бутусов також відповів на запитання про можливі наслідки фільму-розслідування для досить вузького кола осіб з Офісу президента, які знали про спецоперацію.

"Для цього потрібно, щоб правоохоронні органи почали швидко вести розслідування. Тут питання головне, що влада хоче заперечити взагалі саму можливість кримінальної справи проти них і заперечити, що ця справа все ж таки є, і їм рано чи пізно доведеться по цій справі відповідати… Не думаю, що влада якось зараз збирається реагувати. Я бачу, що Єрмак задав загальний тон приховання цієї історії, і вони дотримуватимуться свого курсу, щоб узагалі нічого не говорити. Спілкування з Грозєвим вони, думаю, теж намагалися використати, щоб нічого не сказати", – додав журналіст.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 6 березня "Дзеркало тижня" оприлюднило інформацію, що Офіс президента намагався завадити виходу фільму журналістів-розслідувачів Bellingcat про зірвану спецоперацію із затримання вагнерівців.

Йдеться про ймовірну спецоперацію українських розвідників із затримання 33 російських найманців-терористів, більшість з яких вчинили злочини на Донбасі. Після наради в Офісі президента хтось "злив" інформацію про операцію білоруським або російським спецслужбам, тож затримання зірвалося. Чинна українська влада заперечує існування вагнерівської спецоперації.

Як повідомляв 5.ua, комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки ще у вересні 2020 року рекомендував Верховній Раді винести проєкт постанови про створення ТСК щодо розслідування справи вагнерівців у зал засідань для голосування. Але слідчу комісію досі так і не створили.

Попередній матеріал
Націоналізація "Мотор Січі" та можливі кримінальні провадження через голосування за Харківські угоди – які рішення ухвалили на засіданні РНБО
Наступний матеріал
Пожежа у яхт-клубі на Лівому березі Києва – що відомо
Loading...