Ілля Новіков
Ілля Новіков 5 канал

Дії ДБР проти Порошенка підривають позицію України в міжнародних судах на користь Росії – адвокат Новіков

  Читайте по-русски
  Формально Петро Порошенко не підпадає під статтю про зловживання повноваженнями військової посадової особи, бо не є військовою посадовою особою, зауважив адвокат

  Державне бюро розслідувань, прийнявши за основну версію розслідувань позицію Портнова, викладену в його звинуваченнях, створює небезпечний прецедент, підриваючи позицію України в міжнародних судах, де держава захищає свої інтереси і доводить незаконність дій Росії. Про це заявив адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков в ефірі радіо "Новое время".

  Ілля Новіков зауважив, що нині ДБР веде розслідування справ проти п’ятого президента України Петра Порошенка виключно за заявами Портнова: "Все з чим ми маємо справу – це виключно продукція Портнова та його команди".

  "Я не буду спекулювати про його якісь глибинні мотиви, але безумовно є точка зору, що Портнов відпрацьовує той порядок денний, який вигідний Росії", - сказав він та не виключив і наявності особистих мотивів.

  Водночас захисник нагадав, що закінчив справу із захисту українських моряків, які були захоплені Росією у Керченській протоці. Він зауважив, що одним із приводів приєднатися до команди захисників Петра Порошенка стало те, що одним із звинувачень, які висуває п’ятому президенту України Портнов, є звинувачення в тому, що операція із переходу українських катерів з Одеси в Бердянськ мала провокаційний характер. Портнов висуває звинувачення Порошенку у державній зраді та зловживанні повноваженнями військової посадової особи, вчинені організованою злочинною групою.

  Він зауважив, що формально Петро Порошенко не підпадає під статтю про зловживання повноваженнями військової посадової особи, бо не є військовою посадовою особою.

  "За версією Портнова, якщо її прийняти, а ДБР себе поводить так наче вони її внутрішньо прийняли, і  вже душевно з нею погодились, отже за цією версією мають бути ще якісь українські військові, які входили у склад цієї організованої групи… А хто це може бути? Найближче до цього стоять українські моряки", - сказав захисник.

  Ілля Новіков також зазначив, що виходячи з наявної інформації допити моряків проводили саме в такому руслі. Він наголосив, що російське слідство висувало морякам звинувачення в тому, що вони діяли організованою групою: "Їх звинувачували в тому, що вони перетнули російський кордон організованою злочинною групою".

  "Ми бачимо, що фактично зараз ДБР працює за тією ж лінією, і якщо ця лінія буде продовжена, то вийде, що ДБР розділяє російську точку зору",- підкреслив захисник.

  Він також нагадав, що зараз продовжується розгляд цієї справи в Міжнародному морському трибуналі в Гамбурзі і зараз відбувається та стадія процесу, коли Україна та Росія готуються до підсумкового розгляду по суті.

  Адвокат зауважив, що на думку фахівців з міжнародного морського права у України зараз хороша позиція. "Однак вона може бути підірвана тим, що українська влада, а в міжнародному праві – це і ДБР, і Генпрокуратура, і Офіс президента, діє або приймає рішення виходячи з того, що це була військова провокація, то власне цим і підривається теза про те, що Україна діяла законно, а Росія – ні", - пояснив він.

  "Якщо ви виходите з того, що це була провокація, задумана українською владою, попереднім президентом у внутрішньополітичних цілях та в порушення міжнародного права, то ви самі рубаєте гілку, на якій сидите. Зараз об’єктивно за заявою Портнова і діючи в ключі цієї заяви, приймаючи її як основну версію, ДБР підриває позицію України в цьому міжнародному спорі", -  додав Ілля Новіков.

  Він резюмував: "Об’єктивно картинка виглядає саме так. Українському інтересу – це не на користь. А російському інтересу – це на користь".

  Попередній матеріал
  Українець став чемпіоном світу з шахів серед юніорів
  Наступний матеріал
  Мінкульт готується законодавчо визначити, що таке маніпуляції у ЗМІ

  Напад на Порошенка: адвокат оприлюднив повний текст ухвали щодо допиту Труби і Портнова

  Ніяких слідчих дій щодо Петра Порошенка в ДБР на 25 липня не заплановано

  Порошенко не отримував жодної повістки від ДБР – заява "ЄС" щодо дій Портнова та Держбюро розслідувань