Ігор Головань
Ігор Головань 5 канал

Кримінальна справа проти Портнова в Панамі: що йому загрожує

Читайте по-русски
Адвокат назвав щонайменше чотири статті панамського Кримінального кодексу, під які підпадають дії одіозного ексчиновника

Ігор Головань – адвокат Петра Порошенка – прокоментував в ефірі "5 каналу" останню новину про закриття кримінальної справи проти п'ятого президента України, яку було порушено за заявою ексочільника Адміністрації Януковича Андрія Портнова. Та водночас – була відкрита кримінальна справа проти самого Портнова.

"Пан Портнов прямо звинуватив Петра Порошенка в ухиленні від сплати податків, відмиванні грошей. Ці звинувачення він спрямував до правоохоронних органів Панами. Панамська прокуратура перевірила і жодних фактів ухилення від сплати податків, відмивання коштів – відсутні", – пояснив Головань.

І додав: "Відповідно наші колеги в Панамі, яких ми залучили для надання правової допомоги, поставили запитання про притягнення пана Портнова до кримінальної відповідальності за панамським законом. Порушено відповідне провадження".

Щодо подробиць кримінальної справи проти Портнова – адвокат назвав декілька статей із кримінального кодексу Панами.

"Наприклад, стаття 382 – завідомо неправдива заява про вчинення злочину, вона також охоплює фальсифікацію доказів. Стаття 384 – завідомо неправдива заява про вчинення злочину невинуватою особою. Є стаття 260 – розповсюдження неправдивої інформації, яка ставить під загрозу національну економіку або суспільну довіру. Оскільки звинувачення паном Портновим широко тиражувалися в інтернеті та ЗМІ. Ще одна стаття 385 – завідомо неправдиві показання свідка. Пан Портнов сам хвалився, що дав покази під присягою", – перерахував юрист.

Відповідаючи на запитання, що може загрожувати одіозному чиновнику епохи Януковича, Головань зазначив: "Якщо колеги у Панамі будуть працювати, то, наприклад, згадується позбавлення волі від 3 до 4 років по одній статті, від 2 до 4 років за іншою… В основному ось таку відповідальність передбачає панамське законодавство".

Дивіться також запис повного інтерв'ю:

Попередній матеріал
Трагічна риболовля: на Волині в озері знайшли тіло зниклого чиновника
Наступний матеріал
"Слуги" тішаться, а опозиція кричить "ганьба": вичерпні подробиці ухвалення скандальної судової реформи