Порошенко і ветерани
Порошенко і ветерани eurosolidarity.org

Депутати "ЄС", ветерани, волонтери та активісти вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні

Читайте по-русски
Порошенко наголосив, що понад сім років тому Росія розпочала агресію проти України, і вже зараз вона триває довше, ніж Друга світова

Ветерани Другої світової війни та ветерани війни проти російської агресії, народні депутати України, депутати Київської міської ради, партійці "Європейської Солідарності", волонтери, активісти ГО "Справа Громад" вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій під час традиційної акції "Перша хвилина миру".

Символічні Маки пам’яті встановив і Петро Порошенко.

Під час виступу п’ятий Президент, лідер партії "Європейська Солідарність" наголосив, що для радянського режиму перемога над нацизмом стала підставою оголосити Східну Європу зоною свого впливу, позбавити народи радянської імперії і їхніх сусідів права самим обирати власну долю.

"Але неправда і неволя не можуть тривати вічно. Крах СРСР, який наближали визвольні рухи поневолених народів, наші українські борці за незалежність, дав новий шанс  на мир і свободу народам, і Україна цим шансом скористалася. Ми, українці, вірили і віримо, що зможемо жити у дружбі з усіма сусідами, і разом будувати нову об’єднану Європу – спільний дім вільних людей", – сказав Порошенко.

"На жаль, Москва не відмовилася від імперських амбіцій.  Понад сім років тому Росія розпочала агресію проти України, і вже зараз вона триває довше, ніж Друга світова! Восьмий рік стрічки новин щодня приносять звістки про втрати, про обстріли, про зосередження російських військ, що готуються до наступу.  От і сьогодні у військовому шпиталі Харкова помер військовий з Полтавщини Віктор Городніченко, якого було поранено 28 квітня біля села Зайцеве, добре відомого нам села Бахмутського району", – нагадав Порошенко і закликав  вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Другій світовій війні та у війні, яку розв’язала Росія.

Порошенко у День пам'яті та примирення
Порошенко у День пам'яті та примиренняeurosolidarity.org

"Згадаймо всіх, кого втратили Україна й світове українство у Другій світовій війні на всіх театрах бойових дій, від рідного дому до Японії, Австралії і Атлантики. Згадаймо і теперішніх героїв, які віддали і віддають життя, захищаючи свободу і незалежність України", – закликав Порошенко.

Нагадаємо, в Україні минув День пам'яті і примирення. Його запровадили у 2015-му і відзначають напередодні традиційного Дня перемоги.

 
Попередній матеріал
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: ситуація в Києві станом на ранок
Наступний матеріал
Божественна літургія з Патріаршого собору УГКЦ – трансляція
Loading...

Не вважаю Порошенка політичним ворогом "Голосу" – Кіра Рудик

"Зустріч була дуже конструктивна і символічна": Порошенко розповів про що говорив із держсекретарем США

Зустріч Петра Порошенка з держсекретарем США Ентоні Блінкеном – відео

Президентські рейтинги: є лише два реальні кандидати – опитування КМІС

Конкурс на проєкт концерт-холу Roshen виграло одне з найавторитетніших світових бюро

"Не існує сили, яка б зіштовхнула нас зі шляху праведного": родина Порошенків привітала з Великоднем