Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"Зустріч була дуже конструктивна і символічна": Порошенко розповів про що говорив із держсекретарем США

Читайте по-русски
Лідер "ЄС" повідомив, що американські партнери відзначають дві найбільших проблеми в Україні

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко зустрівся з державним секретарем США Ентоні Блінкеном та заступницею держсекретаря США з політичних питань Вікторією Нуланд, які перебувають у Києві.  

"Щойно завершилася більш ніж годинна зустріч із державним секретарем США, великим другом України Ентоні Блінкіном і представницькою делегацією, в тому числі за участі Вікторії Нуланд – людини, яка сім років у найбільш важкі часи теж була з нами", – повідомив Порошенко журналістам.  

"Зустріч була дуже конструктивна і символічна. Тому що, коли Україну відвідує серед перших країн одна з найвищих посадових осіб США, – це символ важливості України для США", – переконаний п'ятий президент.

"І те, що сказав державний секретар, те, що повторила Вікторія Нуланд, – це концентрація зусиль на проведенні і захисті реформ. Бо є дуже неприйнятним, коли руйнуються реформи, які були зроблені, в тому числі, і як сказав Ентоні Блінкен, за його участю у 2014, 2015, 2016 роках нашою командою", – зазначив Петро Порошенко.

Він, зокрема, уточнив, що мовиться про реформу корпоративного управління, про реформи, які стосуються незалежності антикорупційної інфраструктури, мовиться про верховенство права і де-факто підміну юридичної структури певними волюнтаристськими рішеннями.

"І державний секретар, і Вікторія Нуланд дуже глибоко розбираються у всіх проблемах України. І ми отримали потужну підтримку, потужний меседж про те, що реформи мають бути захищені і продовжені", – наголошує Порошенко.

"І по реформі Збройних сил,  і по реформі корпоративного управління, і по реформі децентралізації, і по реформі незалежності антикорупційних інституцій, і по багатьох інших реформах ситуація зараз гірша, ніж вона була у 2019 році", – констатує Петро Порошенко.

Він повідомив, що американські партнери відзначають дві найбільших проблеми в Україні.

"Перша проблема – це захист суверенітету територіальної  цілісності і незалежності нашої держави. І був дуже позитивний меседж, що всі політичні сили зараз задекларували, що це найвищий топовий пріоритет – захист українського суверенітету і відсіч російській агресії. Я передав державному секретарю non-paper і виклав абсолютно чітку позицію щодо розвитку нашої співпраці. Вона включає і необхідність отримання Плану дій щодо членства в НАТО, і підтримки України в позиціях переговорів щодо вступу в НАТО і ЄС", – говорить Порошенко.

"Там передбачені дуже конкретні прохання про допомогу нам у протидії коронавірусу, починаючи від постачання обладнання і завершуючи постачанням вакцин. Поділитися досвідом, який мають США, зокрема щодо організації логістики у протидії. Презентував наш антиковідний план. І ми домовилися про те, що будуть надані відповідні визначені особи для проведення цієї координації", – зазначає п'ятий президент.

"Ми попросили, щоб США взяли участь у Кримській платформі. Ми також спільно обговорили активізацію Нормандського формату. Призначення спеціального представника США для відсічі російській агресії і координації дій з ЄС. Підкреслили важливість співпраці з МВФ. На сьогоднішній день вона зруйнована. Тому що багато обіцянок, які давала влада, не були виконані. Зруйновано головне, що ми мали протягом п'яти років нашої каденції – це довіра. Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб довіра до України була відновлена", – зауважив Петро Порошенко.

"Ми хоч і лідируюча проєвропейська опозиційна політична сила, говоримо про те, що зараз об'єднання зусиль у проведенні реформ і відсічі агресії є надзвичайно важливим", – наголосив лідер партії.

"Я також подякував Сполученим Штатам за ту увагу, яку вони приділяють підтримці Православної церкви України. Я знаю, що сьогодні відбудеться коротка зустріч пана державного секретаря з предстоятелем Православної церкви України Його Блаженством Епіфанієм. І ця позиція також є дуже символічною", – переконаний Порошенко.

П'ятий президент повідомив, що американська сторона порушила питання доведення до кінця антикорупційних справ, зокрема і справи "ПриватБанку".

"Ми почули від пана Блінкена про важливість доведення до кінця тих антикорупційних справ, які на сьогоднішній день не рухаються. В тому числі маємо на увазі "Приват" та інші позиції, які є також символічними для України", – говорить Порошенко.

Він зазначив, що перелік питань, які обговорили під час зустрічі, свідчить – американська делегація – це друзі України, які дуже добре володіють ситуацією.

"Вони, можливо, є одними з найкращих у світі експертів. Я дуже добре пам'ятаю, яку величезну допомогу ми отримували від Ентоні Блінкена в 2014-2017 роках. Він є де-факто, я можу зараз розкрити цю таємницю, співавтором великої кількості реформ, в тому числі тих, які світом визнані одними з найбільш успішних. І на сьогоднішній день не треба нічого пояснювати. Абсолютно чітка позиція, що нам треба переходити від розмов, від "солодких співів", від відосиків до реальної конкретної роботи в парламенті, в уряді. Тому що ситуація, яка відбулася з порушенням закону при втручанні уряду в діяльність Наглядової ради НАК "Нафтогазу, абсолютно брутальне порушення процедури при здійсненні кадрових призначень, позиція атаки на антикорупційні органи і багато-багато інших проблем, на сьогоднішній день точно не сприяють розвитку співпраці між Україною та США", – застерігає Петро Порошенко.

"Україна отримала візит наших надійних друзів. Отримала привітання від президента США, великого друга України, дуже доброго мого знайомого пана Джозефа Байдена. Сьогодні ми тішимося тим, що в США є команда, яка може реалізувати двопартійну підтримку, яку Україна і українці мають у Конгресі США, в американському уряді, Білому домі", – констатує Порошенко.

"Це – унікальний шанс, яким ми просто маємо скористатися для вирішення наших проблем, для потужного поштовху нашого розвитку в напрямку європейської і євроатлантичної інтеграції, зафіксованого, відповідно до моїх пропозицій, в українській Конституції. Хочу про це нагадати і сказати: зараз час об'єднатися для вирішення тих викликів, які стоять перед Україною. Зустріч була дуже конструктивною, дуже гарною – як зустріч добрих, старих друзів", – резюмував Петро Порошенко.

Дивіться також: Державний секретар США Ентоні Блінкен зустрічається з Петром Порошенком, президентом України (2014-2019).

Як проходить офіційний візит Ентоні Блінкена в Україну – фотогалерея

Офіційний візит Блінкена
/
Офіційний візит Блінкена
Офіційний візит Блінкена
/
Офіційний візит Блінкена
Блінкен і Кулеба
/
Блінкен і Кулеба
Блінкен і Кулеба
/
Блінкен і Кулеба
Блінкен і Епіфаній
/
Блінкен і Епіфаній
Блінкен і Епіфаній
/
Блінкен і Епіфаній
Офіційний візит Блінкена
/
Офіційний візит Блінкена
Офіційний візит Блінкена
/
Офіційний візит Блінкена
Офіційний візит Блінкена
/
Офіційний візит Блінкена
Блінкен покладає квіти
/
Блінкен покладає квіти
Блінкен покладає квіти
/
Блінкен покладає квіти
Блінкен покладає квіти
/
Блінкен покладає квіти
Блінкен покладає квіти
/
Блінкен покладає квіти

 
Попередній матеріал
Зустріч Петра Порошенка з держсекретарем США Ентоні Блінкеном – відео
Наступний матеріал
Системи ППО та антиснайперські технології: Кулеба і Блінкен обговорили список військової допомоги США
Loading...

Держсекретар США їде в Україну – з ким зустрінеться Блінкен та що планують обговорити

На зустрічі Блінкена та Зеленського американська сторона підніме питання змін в управлінні "Нафтогазу"

Стали відомі подробиці візиту голови Держдепу США Блінкена до України

Глава Держдепу Блінкен відвідає Україну вже наступного тижня – ЗМІ

США розуміють необхідність демонстрації підтримки України – Кулеба

Держсекретар США Блінкен уже у травні може приїхати в Україну – ЗМІ