"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2" через свою територію

  Читайте по-русски
  Є обов'язок дозволяти будівництво транзитних трубопроводів з урахуванням ресурсів і довкілля, кажуть у профільній агенції

  Данське енергетичне агентство дозволило прокласти "Північний потік-2", повідомляється на сайті відомства.

  "Датська енергетична агенція надала Nord Stream 2 AG дозвіл на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" на континентальному шельфі Данії на південний схід від Борнхольма (острів – ред.) у Балтійському морі. Данія зобов'язана дозволяти будівництво транзитних трубопроводів з урахуванням ресурсів і навколишнього середовища і, якщо необхідно, вказувати маршрут, по якому такі трубопроводи повинні бути прокладені", – йдеться в повідомленні.

  У Данському енергетичному агентстві нагадали, що Nord Stream 2 AG з 2017 року подала три заявки на три різні маршрути. Там зазначають, що, виходячи з міркувань екології і безпеки, найкращим є маршрут на південний схід від острова Борнхольм.

  Нагадаємо, "Північний потік-2" – газопровід із Росії до Німеччини через Балтійське море завдовжки понад 1200 км. За інформацією "Газпрому", станом на початок жовтня будівництво газогону було завершено на 83%. Запуск його планувався на кінець 2019 року.

  Раніше через відсутність дозволу Данії на його прокладення в її водах, в Nord Stream 2 AG допускали, що запуск може бути відкладений.

  У "Нафтогазі" не раз наголошували, що "Північний потік-2" – політичний проєкт, мета якого – знизити обсяги транзиту російського газу в країни ЄС через територію України.

  Нагадаємо, американська дослідниця раніше заявляла, що "Північний потік-2" не побудовано, і його затримають ще на півтора року, принаймні рішенням Данії використовувати південно-східний маршрут замість того, якому надавав перевагу консорціум "Північний потік".

  Попередній матеріал
  В аеропорту Лісабона змінили назву української столиці
  Наступний матеріал
  Українська металургія стане неконкурентною через новий законопроєкт №1210 – експерт
  Loading...

  Припинення використання української системи газопроводів позбавляє Україну не лише прибутку – експерти

  Гроші в трубу: "Північний потік-2" не побудовано, і його затримають ще на півтора року" – "Голос Америки"

  Зеленський сподівається на санкції США проти компаній, причетних до будівництва "Північного потоку-2"

  США можуть зупинити будівництво "Північного потоку-2" – сенатор Круз

  Будівництво "Північного потоку-2" нагадує підписання пакту Молотова-Ріббентропа – заступник глави МЗС Польщі

  Румунія та США засудили будівництво "Північного потоку-2" – спільна заява