Джемілєв
Джемілєв svoboda.org

Чому кримські татари на цих виборах до ВР приєдналися до різних партій – Мустафа Джемілєв пояснив

Читайте по-русски
Усі кандидати були погоджені меджлісом кримськотатарського народу

На цих виборах до ВР кримські татари потрапили до списків різних партій. Так, Таміла Ташева пішла в "Голос", Еміне Джапарова – в "Українську стратегію", Мустафа Джемлів та Ахтем Чийгоз – у "Європейську солідарність", Георгій Логвинський, який відстоював позицію кримських татар в європейських судах – до Радикальної партії. В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" пояснив, із чим це пов'язано, Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу (2014-2019).

"Я не помилюся, якщо скажу, що 99%, а може, і більше кримських татар однозначно підтримували Петра Олексійовича Порошенка, бо він був головним двигуном теми деокупації Криму і на всіх майданчиках він порушував питання деокупації Криму та відновлення територіальної цілісності. Саме він ініціював створення комісії для відновлення історичної справедливості, тобто відновлення національно-територіальної автономії. Тому у кримських татар до цієї людини повага безкінечна. І у 2014 році Петро Олексійович звертався до всіх політсил із закликом, аби вони у своїй прохідній частині включили представників кримськотатарського народу, бо це дуже важливо, бо тематика Криму та його деокупації дуже важлива. І щоб у парламенті було більше кримських татар. Але його не почули", – сказав Джемілєв.

Він додав: "Нині політичних партій патріотичних і таких, що розуміють значення кримськотатарського фактору, значно більше. Зараз у нас і в "Голосі", і в партії "Сила та честь", і в партії "Зелених" та "Народний рух України". Але реально прохідними я вважаю "Європейську солідарність", "Голос", "Сила і честь".

Джемілєв також сказав: "Всі кандидати були погоджені меджлісом кримськотатарського народу. Ми, як правило, пропонували кілька людей, а вони обирали цих. І нас це влаштовувало". 

Більше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Як повідомляв 5.UA, ЄСПЛ зобов'язав Росію негайно доправити ув'язненого кримського татарина Бекірова до лікарні. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Берліні форум російськомовних європейців виступив на захист кримських татар – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Несподіване рішення Баришівського суду: заступник голови НБУ Рожкова прокоментувала своє відсторонення
Наступний матеріал
Падає штукатурка, трухлява підлога: у черкаській дитячій лікарні батьки хвилюються за безпеку дітей
Loading...