Червоний Хрест досі не має доступу до українських військовополонених, які постраждали від нападу на Оленівську колонію, адже на такі відвідини треба гарантії безпеки.
Про це заявив генеральний директор МКЧХ Роберт Мардіні під час пресконференції про пів року роботи організації в Україні, передає "5 канал".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Загалом фахівцям вдалося відвідати лише декілька сотень військовополонених. В яких умовах утримують наших бранців – розголошувати не мають права. Водночас Мардіні наголошує, що у Міжнародному комітеті Червоного Хреста роблять усе можливе для поліпшення їхнього перебування в російських в'язницях.
Напередодні гендиректор зустрівся з родинами полонених. Переконував їх, що Червоний Хрест продовжить домагатися доступу до їхніх родичів. Крім того, Мардіні пояснив роль організації під час виходу захисників "Азовсталі". Мовляв, тоді комітет сприяв лише виходу, зареєстрував дані близько 1800 бійців, сподіваючись відвідати їх у майбутньому, але гарантувати безпеку військовополоненим не міг.
"Я знаю, що в людей є питання щодо ролі МКЧХ в Україні, і я вважаю, що важливо прояснити, що ми можемо і чого ми не можемо як організація. Ми не можемо примусити до виконання цих норм у цьому чи будь-якому іншому збройному конфлікті. За це відповідають сторони. Подобається це їм чи ні – на воюючі сторони покладено обов'язок виконувати норми, з якими вони погодилися. МКЧХ як гуманітарна організація не в змозі примусити до дії уряди чи збройні сили. Поза публічним простором ми піднімаємо зі сторонами різні питання і робимо це в прямий та безкомпромісний спосіб", – заявив гендиректор організації.
Нагадаємо, слідство вже встановило тип зброї, якою росіяни вгатили по українських військовополонених в Оленівці.