ЄСПЛ
ЄСПЛ Фото DW

Україна висунула нові вимоги до ЄСПЛ щодо захисту полонених росією "азовців" – заява

  Читайте по-русски
  Проведення будь-яких судилищ над воїнами задля пропаганди прирівнюється до воєнних злочинів

  У День Прапора, 23 серпня, Україна подала низку нових термінових вимог до ЄСПЛ щодо забезпечення права на життя та заборону катування стосовно українських захисників "Азовсталі", які потрапили до російського полону в Маріуполі – про це мовиться у спільній заяві МЗС та Мін'юсту.

  Вимоги, які висуває Україна, гарантуються ст. 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Клопотання подано в межах міждержавної справи "Україна проти Росії (Х)" за заявою № 11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян до нашої країни.

  Україна також вимагає вжити термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-яких т. зв. "трибуналах" та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками, наголошується в заяві.

  Окремо Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою змусити росію надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої.

  "Українські захисники Маріуполя є комбатантами, законними учасниками воєнних дій. У разі потрапляння в полон, вони отримують статус військовополонених, який вимагає належного поводження на основі третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року. Проведення будь-яких судилищ над військовополоненими в цілях пропаганди забороняється і прирівнюється до воєнних злочинів. Ми звертаємося до світу з вимогою використати всі наявні механізми задля захисту наших військовополонених і притягнення рф та конкретних осіб до відповідальності за їхні злочини", – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  "Україна фіксує злочини російської федерації та використовує наявні міжнародно-правові можливості задля забезпечення прав українських захисників, які перебувають у полоні російських окупантів. Наша позиція чітка: вони є військовополоненими, жодного суду не може бути проведено над ними. Ми очікуємо, що ЄСПЛ уважно розгляне і задовольнить клопотання України", – заявила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

  Читайте також: Стало відомо, скільки жінок з "Азовсталі" досі в російському полоні – дані МінТОТ

  Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Попередній матеріал
  Берлін передасть ЗСУ системи ППО IRIS-T вже найближчим часом – МЗС Німеччини
  Наступний матеріал
  На росії сталося "самозаймання" боєприпасів – епічне пояснення місцевої влади
  Loading...