Газопровід TANAР

Чекати недовго: у Туреччині назвали дату запуску газопроводу в обхід Росії

  Початкова пропускна здатність трубопроводу TANAP - 16 млрд кубометрів газу на рік

  Турецький трансанатолійський газопровід TANAP, що передбачає поставки газу до країн ЄС в обхід Росії, планують ввести в експлуатацію вже 12 червня. Про таке заявив міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак, передає агенція Anadolu

  Як стало відомо, у церемонії введення TANAP в експлуатацію візьмуть участь президенти Туреччини та Азербайджану - Реджеп Таїп Ердоган та Ільхам Алієв, глави й міністри інших країн.

  Як очікується, початкова пропускна здатність трубопроводу TANAP становитиме 16 млрд кубометрів газу на рік. Близько 6 мільярдів кубометрів поставлятиметься в Туреччину, а решта - у Європу. Маршрут газогону: Азербайджан – Грузія – Туреччина.

  Нині "Південний газовий коридор" – один з пріоритетних для ЄС проектів. Він передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину до країн Європи. На початковому етапі як основне джерело для проекту розглядають газ, який видобуватиметься з родовища "Шах Деніз". Потім можливе підключення й інших джерел.

  У Туреччині кажуть: реалізація проекту TANAP – показник сильного лідерства, довгострокової політики та стабільності.

  Попередній матеріал
  Під Бердянськом зникли рибалки: Україна перевіряє, чи не затримала їх РФ
  Наступний матеріал
  "Як мінімум три": Матіос розповів, як намацав у сумці Савченко гранати