'Північний потік-2'

Глави МЗС країн Балтії: "Північний потік-2" – геополітичний проект Росії, а не комерційний

У Литві очільники МЗС країн Балтії зустрілися з представником німецької дипломатії. Чи дійшли спільного знаменника щодо проекту скандального газогону Nord Stream 2 - читайте нижче

"Північний потік-2" - геополітичний проект Росії, за допомогою якого вона прагне диктувати Європі свої правила. Про таке заявили таке міністри закордонних справ держав Балтії, передає "5 канал". 

Як стало відомо, глави МЗС Литви, Естонії і Латвії мали зустріч з міністром закордонних справ Німеччини - Гайко Маасом. Розмова відбулася у литовському місті Паланга.

Представники балтійських країн наголосили: "Північний потік-2" не лише збільшить залежність Євросоюзу від російського газу, а й підірве роль українського транзитного шляху.

"Ми справді вважаємо, що "Північний потік-2" не зовсім відповідає європейській енергетичній політиці, а тим більше - європейським пріоритетам. До того ж, цей проект збитковий для України, а цього ми також не можемо допустити. Гадаємо, це не зовсім комерційний проект, а ідея з політичним підтекстом. Ось у чому проблема",- каже міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

Натомість чільник німецького МЗС заявив, що для його країни новий газогін, перш за все, - це комерційний проект.

"Ми докладаємо усіх зусиль для того, щоб у майбутньому став можливим транзит газу через Україну. Нині ведуться дискусії щодо створення консорціуму, який би опікувався цим питанням. Уряд Німеччини також прагне встановити відповідні рамки для проекту "Північний потік-2", щоб у майбутньому не виникало політично вмотивованої потреби в його обговоренні", - коментує ситуацію очільник МЗС Німеччини Гайко Маас. 

Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

Довідка. Проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

Попередній матеріал
"Божевільний Тимко": на Львівщині вчителі не можуть дати раду агресивному 7-класнику
Наступний матеріал
Ларс, Ієн та Фріда: У Мін’юсті розповіли, як українці змінюють імена на екзотичні