У Польщі фінансування "Північного потоку-2" назвали незаконним – відкрито провадження

  Управління з питань захисту конкуренції та споживачів не давало згоди на реалізацію проекту, адже це посилювало монополію "Газпрому"

  Польське Управління з питань захисту конкуренції та споживачів (UOKiK) відкриває провадження проти російського "Газпрому" та п’яти міжнародних компаній, відповідальних за фінансування скандального газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2). Про таке повідомляє "Польське радіо".

  Як стало відомо, у польському управлінні підозрюють, що учасники угоди, попри відкликання заяви, реалізують проект, а також продовжують фінансувати його.

  Крім того, як пояснив голова UOKiK, більше двох років тому компанії заявили про наміри створити консорціум для фінансування будівництва російського газогону. Тоді Управління з питань захисту конкуренції та споживачів не дало згоди на проект, адже створення консорціуму посилило би позиції компанії, яка вже тоді домінувала на ринку, відзначив Марек Нєхцял.

  При цьому, каже експерт, діяльність неофіційного консорціуму порушує польське законодавство. Таким чином, відкрите проти "Газпрому" провадження не полягає у вирішенні долі будівництва газогону, а лише у дотриманні тамтешніх законів.

  Як відзначили в UOKiK, це безпрецедентне провадження голови польського антимонопольного управління. За порушення заборони створення консорціуму компаніям загрожує штраф в обсязі до 10% обороту.

  Довідка. Проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream-2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

  Як інформував 5.UA, 27 березня стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво скандального "Північного потоку-2". Офіційний Берлін наполегливо називає цей проект "винятково комерційним". При цьому більшість країн ЄС, Україна, США, Канада, Єврокомісія та Європарламент не вважають "Північний потік" суто економічним проектом.

  Попередній матеріал
  У Києві на станції метро виявили труп чоловіка
  Наступний матеріал
  В Україні затримали 14 осіб із забороненою символікою