Годинник
Годинник Depositphotos

Час зимовий і літній: Рада не скасувала сезонне переведення годинників в Україні

  Читайте по-русски
  Законопроєкт відправили на доопрацювання

  Верховна Рада не підтримала законопроєкт про скасування переходу на літній та зимовий час. Про це повідомляє "Новое время".

  На позачерговому засіданні в п'ятницю, 19 березня, відповідне рішення підтримали 226 народних депутатів. Документ відправили на доопрацювання Комітету Ради для повторного другого читання.

  Як повідомляв 5.UA, 3 березня 2021 року Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону "Про обчислення часу в Україні", що передбачає скасування переведення годинників. Законопроєкт пропонує скасувати сезонне переведення стрілок годинників щопівроку та зафіксувати в Україні зимовий час (UTC+2 за міжнародною системою Coordinated Universal Time). Ініціатором законопроєкту є перший віцеспікер Руслан Стефанчук.

  У пояснювальній записці до законопроєкту він аргументує необхідність відмови від переведення годинників тим, що сезонний "стрибок" у часі нібито "призводить до зміни біологічних ритмів і негативним чином відбивається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному". Отже, в Україні більше не буде необхідності переводити годинник на літній час, що в цьому році планувалося 28 березня.

  Якщо закон ухвалять після 25 березня, то годинник в останній раз переведуть 25 жовтня і після цього в Україні діятиме єдиний час.

  Попередній матеріал
  "Залишаються лічені тижні": США готують проти Росії нові санкції та інші "невидимі" заходи
  Наступний матеріал
  Рада звільнила виробників вакцин від відповідальності – це умова отримання препаратів
  Loading...