Вакцина
Вакцина Shutterstock

Рада звільнила виробників вакцин від відповідальності – це умова отримання препаратів

  Читайте по-русски
  Закон діятиме впродовж 4 років

  Верховна Рада України звільнила виробників вакцин проти коронавірусу від відповідальності за можливі побічні ефекти після щеплення. Це передбачається ухваленим в цілому законопроєктом №5247, який на засіданні у п'ятницю, 19 березня, підтримали 236 депутатів.

  Документ зареєстрували за ініціативни прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Закон ухвалили для можливості отримати вакцини в межах механізму COVAX – такою є вимога до всіх країн, що беруть участь у програмі.

  Враховуючи екстраординарні обставини, в яких були розроблені всі вакцини проти COVID-19, учасники COVAX погоджуються звільнити виробників препаратів від відповідальності за певні ризики щодо їх застосування – аби мати змогу екстреного застосування для боротьби з пандемією.

  Також від відповідальності звільняються медики, які безпосередньо роблять щеплення – якщо вони суворо дотримуються інструкції виробника імунобіологічного препарату.

  Усю відповідальність на себе бере Міністерство охорони здоров'я. Відповідно, Кабміну буде доручено у двотижневий термін розробити нормативно-правові акти, які дозволять державі оплачувати компенсації громадянам у випадку виникнення ускладнень від вакцинації.

  За словами очільника МОЗ Максима Степанова, нині з 92 тис. щеплених від коронавірусу було зареєстровано лише 455 незначних побічних реакцій.

  Закон діятиме впродовж 4 років з дня опублікування.

  Читайте також: Шість провалів: у КВУ проаналізували невиконані обіцянки влади щодо вакцинації

  Попередній матеріал
  Час зимовий і літній: Рада не скасувала сезонне переведення годинників в Україні
  Наступний матеріал
  У Данії в порту загинув український моряк – що відомо
  Loading...