Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (2015-2020)
Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (2015-2020) 5 канал

Блокування телеканалів Медведчука не завадить йому купити інший канал – Костинський

Читайте по-русски
Санкції проти каналів порушують логіку роботи ОП, адже минулого тижня на них виходили замовні матеріали проти міського голови Чернівців, з яким у Зеленського конфлікт, вважає колишній член Нацради з питань ТБ і радіомовлення

Блокування телеканалів 112, NewsOne та ZIK не завадить Віктору Медведчуку придбати інший канал і відновити проросійську пропаганду, адже проти нього не застосовані жодні санкції. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб" на "5 каналі" сказав член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (2015-2020) Сергій Костинський.

"Сталося так, що до 20-го року всіма перевірками в Національній раді керував я, і наша команда в 2019 році підготувала документи і звернулася до суду щодо анулювання ліцензії телеканалу NewsOne. За два роки не відбулося нічого. Тобто впродовж цих двох років NewsOne мав втратити ліцензію на мовлення завдяки нашій попередній роботі", – зазначив він.

"Також було підготовлено базу для того, щоб у 2020 році Нацрада звернулася до суду щодо анулювання ефірних ліцензій телеканалу "112". Я не побачив жодного системного руху, який би призвів до того, що Нацрада в 2020 році звернулася до суду щодо телеканалу "112". Я бачив номінальні перевірки, за якими не було нічого", – додав Костинський.

"Я також побачив, що телеканали Kyiv.Live та Odesa.Live, які з порушенням закону – на мою особисту думку – запустили мовлення, Національна рада їх легалізувала", – зауважив він.

"Мені стало зрозуміло, що Офіс президента співпрацює з телеканалами умовно Медведчука – "112", NewsOne, ZIK, бо я знаю, що між ОП і головою Чернівців є конфлікт. І буквально минулого тижня три телеканали розміщували замовну "джинсу" проти цього мера, який не зламався, зберіг позицію і сьогодні представляє своїх виборців у Чернівцях", – сказав Костинський.

"Цього тижня я бачив, що Володимир Зеленський ухвалив рішення, яке взагалі не вписувалося в логіку роботи його Офісу та інших органів державної влади, які він особисто контролює. Тому я особисто бачу, що тут є момент політичної кон'юнктури", – вважає він.

На думку Костинського, санкції є інструментом, який має застосовуватись у крайніх випадках, а позбавити канали з орбіти Медведчука ліцензій можна було в судах.

"Як на мене, санкції – це дія крайньої міри. Їх треба застосовувати, коли в тебе аргументована правова позиція. І побачивши, що ані СБУ, ані Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не відпрацювали свою частину роботи щодо захисту інформаційного простору, замість того, щоби анулювати ці ліцензії в судах, застосовується механізм санкцій", – сказав він.

"Це дуже ризикований інструмент. В ЄСПЛ потрібно надавати докази того, що це є фінансування з боку екстремістів, що це є екстремістська діяльність. На сьогодні все, що я хотів би бачити від держави – це задіяти органи, які відповідають за безпеку в інформаційній сфері, щоби вони працювали в цьому напрямі, а не втрачали час", – наголосив Костинський.

На його думку, парламент має посилити медійне законодавство в безпековому плані і створити механізм, аби СБУ могла перевіряти походження коштів телеканалів та інформувала Нацраду, яка на підставі звернень СБУ зможе не видавати чи не продовжувати ліцензії на мовлення в разі загрози інформаційній безпеці країни.

"Ми бачимо, що продовжує працювати канал "НАШ", проросійський вплив далі існує… Пан Медведчук має легальний статус в Україні, проти нього не було відкрито жодного кримінального провадження, не було застосовано жодної санкції, і це означає, що він має можливість взяти в оренду або придбати будь-який телеканал, який має ліцензію, і відновити мовлення. Тобто санкції РНБО, які були підписані Зеленським, не розв'язують проблему з російським мовленням в Україні", – зазначив Костинський.

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, 5 лютого президент Володимир Зеленський в своєму зверненні заявив, що для запровадження санкцій щодо нардепа від "ОПЗЖ" Тараса Козака – власника телеканалів "112", NewsOne та ZIK – були вагомі причини.

 

 

Попередній матеріал
Почав про санкції, закінчив – як завжди: що не так з новим відеоблогом Зеленського
Наступний матеріал
Від військового медика до бізнесвумен: історія успіху української ветеранки
Loading...