5 канал

"Батьківщина" та "Свобода" висунули своїх кандидатів у президенти

Обидва кандидати були обрані на з'їздах відповідних Всеукраїнських об'єднань

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" висунуло в кандидати на посаду президента свою чільницю Юлію Тимошенко. Вона була єдиним рекомендованим кандидатом на XIV з'їзді партії.

Сам з'їзд відкрив почесний Патріарх Православної Церкви України Філарет, який закликав партію сприяти об'єднанню і провів спільну молитву. Згадав і заслуги президентів України, зокрема – і чинного Петра Порошенка, у становленні незалежної Української Церкви.

Юлія Тимошенко у передвиборній промові, яка тривала понад дві години, заявила, що в разі обрання пріоритет надаватиме освіті та науці, молодіжній політиці та посиленню дипломатичного наступу в питаннях щодо окупованих територій у зміненому форматі Будапештського меморандуму.

Окрім того, пообіцяла збільшення заробітних плат, пенсій, а також започаткування мікро-кредитів для малого бізнесу. Першим же своїм кроком називає створення нової Конституції України. Це вже її третє балотування у президенти.

"Велика країна – це моя мета, від якої я не відступлю ані на крок. Я знаю, що і ви не відступите, саме тому я балотуюся сьогодні у президенти. Якщо за перші 100 днів я на посаді президента не зможу зламати стару систему, не зможу показати вам очевидні результати, я просто піду з президентської посади. Якщо я відчую, що таких сил у мене немає. Саме такі мої гарантії для вас сьогодні", – заявила політик.

Обрали свого кандидата в президенти і свободівці. Ним став Руслан Кошулинський.

На XL (40) з'їзді Всеукраїнського об'єднання "Свобода" за його кандидатуру одностайно проголосували 613 делегатів політсили. Зокрема, він став єдиним кандидатом від об'єднаних націоналістичних сил: "С14", "Правий Сектор", "ОУН" та "КУН".

Кошулинський у 2012-2014 роках був заступником голови Верховної Ради, після Революції Гідності проходив службу на Донбасі, у 2015 став депутатом Львівської облради. Документи на участь у виборах до ЦВК Руслан Кошулинський понесе вже в середу, 23 січня.

"Ми представили програму докорінних перетворень, до яких увійшли базові питання, які турбують українців. Це, найперш, відповіді на запитання "як здобувати перемогу?", "як дати українцям справедливий мир?", "як подолати олігархію як основу злиднів, злиднів і війни?", – зазначив кандидат у президенти.

Попередній матеріал
Виборча кампанія-2019: політконсультант пояснила, чому так багато кандидатів у президенти
Наступний матеріал
Посол США: Чекаю того дня, коли живий ланцюг з'єднає Донбас, Крим і решту України
Loading...

Порошенко виходить до другого туру президентських виборів – соцдослідження

Філарет на з'їзді "Батьківщини" подякував Порошенку за Томос – що це за меседж політикам

Новітня "суперзброя" Путіна: чи така потужна, як про неї подейкують – "БлогПост"

Ляшка висунули в Президенти

Єдиний варіант: у Мін'юсті пояснили, як Симоненко може зареєструватися кандидатом у президенти

Соціальні та електоральні очікування українців від виборів-2019: прес-конференція – відео