Тимошенко і Путін
Тимошенко і Путін Кадр із відео rtve

Як Тимошенко давала хабарі посадовцям міноборони РФ і опинилася в міжнародному розшуку – економіст

Збитки за цією справою оцінювалися в 100 мільйонів доларів, а в Росії чиновники відсиділи реальні строки за хабарництво в особливо великих розмірах

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" економіст, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук розповів про те, як Тимошенко роздавала хабарі високопосадовцям міноборони Російської Федерації. Ті відсиділи строк за одержання хабара, а Юлія Володимирівна вискочила сухенькою із води. 

"Коли ми говоримо про "газові угоди" Тимошенко, треба повернутися в часи, коли вона вела справи з Лазаренком, у часи ЄЕСУ (корпорація "Єдині енергетичні системи України" – ред.). Оборот ЄЕСУ становив більш як 10 млрд доларів, і за даними прокуратури, більш як 2,3 млрд доларів було виведено на офшорні рахунки. Це офіційно підтверджена інформація", – зазначає економіст. 

Він продовжує:

"Крім того, тоді ж пані Тимошенко давала хабарі високопосадовцям міноборони Росії, були навіть кримінальні справи. За ці справи були засуджені чиновники Міноборони РФ – з реальними строками, які люди відсиділи. Збитки за цією справою оцінювалися в 100 мільйонів доларів. Збитки сталися через те, що вони (посадовці міноборони Росії – ред.) закупали в Тимошенко товарно-матеріальні цінності за завищеними цінами". 

За словами Кушнірука, проти пані Тимошенко була відкрита кримінальна справа, вона навіть офіційно перебувала у міжнародному розшуку.

"Ця ситуація тягнулася до 2005 року. І це можна було б вважати політичним переслідуванням, якби не один нюанс – високопосадовці міноборони Росії визнали факт отримання хабарів і вони отримали реальні строки", – наголошує експерт. 

Міноборони РФ
Міноборони РФhttp://www.vladtime.ru/

Справу проти Юлії Тимошенко відкрили й в Україні, втім, до суду не дійшло. 

"Коли проти Тимошенко в Україні велися кримінальні справи,… кримінальні та корупційні зв'язки пані Тимошенко знайшли, але Росія відмовилася співпрацювати. Марта Борщ (прокурор, яка вела справу Тимошенко) зазначала, що Росія відмовилася співпрацювати з ними по звинуваченнях на адресу Тимошенко, і в прокуратури не вистачало доказів, які можна було висунути в суді, адже тут важливо, щоб докази були максимально повні й затверджені. Це була ситуація станом на початок 2005 року", – розповідає економіст. 

А вже на кінець того ж таки 2005 року справу проти Тимошенко закрили – попри те, що свою провину вона визнала. 

"У березні 2005 року на неофіційному рівні стало відомо, що Тимошенко налагодила спілкування з Путіним завдяки Медведчуку. І головне питання, яке ставила Тимошенко – потрібно закрити кримінальні справи проти неї. Вони були закриті наприкінці 2005 року за так званими нереабілітуючими обставинами. Вона (Тимошенко – ред.) визнала себе винною, але справу закрили, адже сплив термін, протягом якого можна було порушити кримінальну справу", – констатує співрозмовник.

За його словами, по-іншому закрити це провадження було неможливо, адже в Росії люди реально відсиділи за те, що визнали – Тимошенко давала їм хабарі. "Тобто, не можна було закрити за іншими обставинами", – резюмує гість. 

Повну розмову дивіться у відео: 

Попередній матеріал
У Херсоні на прес-конференції відкрили стрілянину та розпилили сльозогінний газ
Наступний матеріал
Прес-конференція голів МЗС України Павла Клімкіна та Німеччини Гайко Мааса – відео