uainfo.org

Філарет на з'їзді "Батьківщини" подякував Порошенку за Томос – що це за меседж політикам

Філарет також нагадав, що саме робили всі президенти незалежної України, аби отримати Томос

Почесний Патріарх ПЦУ Філарет на з'їзді партії Юлії Тимошенко ВО "Батьківщина" відзначив роль Петра Порошенка та Віктора Ющенка в отриманні Томосу про автокефалію Української Православної Церкви. Про це Філарет заявив 22 січня на "Форумі Єднання" в Києві, що його влаштували з ініціативи Тимошенко. В ефірі "5 каналу" цю заяву Філарета прокоментував виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Він сказав: "Тут цікавий момент, що Юлія Тимошенко намагається всіма силами приєднатися до цієї справді історичної перемоги. Але той самий Філарет, ми побачили, він подякував президентам, і в цьому списку не було імені Юлії Тимошенко, хоча б тому, що вона ніколи цим не займалася і не думала про це. І навіть навпаки. Давайте згадаємо, скільки фотографій спільно з Кирилом і так далі. Вочевидь, Юлія Тимошенко винятково як інструментарій, який не допоможе, а заважатиме отримати владу".

Своєю чергою, політичний консультант Ірина Сєрова вважає, що Патріарх хотів дати політикам певний меседж: "Це політична дипломатія з боку Філарета. Не більше й не менше. Це намагання вивести Церкву з політичного контексту до початку активної фази президентської гонки. І відповідно, він це робить. Зранку на з'їзді в Тимошенко, потім на врученні йому ордену у Порошенка. Тобто він показує, що Церква, так, завдяки політиці стала єдиною, але все ж таки час уже припиняти. І ми розуміємо, що справді ці питання використання Церкви в передвиборчій агітації зупиняться з початком офіційних президентських перегонів". 

Вона додала: "Я не думаю, що була якась політична домовленість, я думаю, що це власна гра Філарета, як майже квазіполітичної фігури, незалежно від Тимошенко".

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України

6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
На Тернопільщині ще три парафії перейшли з Московського Патріархату до ПЦУ
Наступний матеріал
Міністра культури Нищука викликали до НАЗК – подробиці
Loading...

Подячний молебень з нагоди отримання Томосу в Черкасах: виступ голови ПЦУ – відео

Понад 100 парафій УПЦ МП заявили про перехід до єдиної Церкви

Промова Президента Порошенка в Житомирі – відео

Подячний молебень за отримання Томосу про автокефалію ПЦУ в Борисполі – відео

Філарет назвав головну умову для отримання ПЦУ статусу Патріархату

Подячний молебень за отримання Томосу: вітальне слово Президента – відео