фото АПУ

Бальцерович назвав плюси і мінуси українських реформ

  Найбільшими здобутками української влади є недопущення економічного колапсу у 2014 році, очищення банківської системи, створення антикорупційних органів і проведення реформ в енергетичній сфері

  Про це заявив співголова Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні Лєшек Бальцерович, повідомляє "Укрінформ".

  "Тоді Україна була під загрозою колапсу державних фінансів і гіперінфляції, адже в 2014 році економіка країни зменшилася на кільканадцять процентів, і жодна влада не могла запобігти цьому. Натомість чинна влада змогла не допустити бюджетної і фінансової катастрофи, а також інфляції. Слід пам'ятати, що інфляція в 2014 році в Україні сягала понад 60%, а зараз вона на рівні близько 10%",- заявив Бальцерович. 

  Позитивом він назвав очищення значною мірою банківської системи України, яка була переповнена неплатоспроможними банками. 

  "В Україні створено кілька нових важливих інституцій - НАБУ, яке останнім часом демонструє свою активність, є бізнес-омбудсмен - невелика, але дуже фахова інституція, яка робить хорошу роботу. Є ще кілька інших органів, створених для боротьби з корупцією, і це все є плюсом для України", - підкреслив польський експерт. 

  За його словами, впродовж 2014-2015 років здійснено дуже важливі кроки, що стосуються “Нафтогазу” - усунення джерел корупції, нечесних доходів тощо.

  "Там сьогодні працює фахова команда нових людей. Але зараз потрібно йти вперед, допустити більше приватного сектора, щоб державний сектор не домінував. Зрозуміло, що транзит газу впродовж певного часу має бути під контролем держави, але потрібно запровадити більші можливості для ринку газу", - констатував Бальцерович. 

  Водночас найбільшими мінусами він назвав відсутність приватизації (провину за це експерт покладає на Фонд держмайна, що, на його переконання, не виконує своїх функцій), а також продовження мораторію на продаж землі.

  "Але все ж є сподівання, що в цьому році завдяки українським спеціалістам, Міжнародному валютному фонду і Світовому банку буде підготовлено концепцію, буде проведено роз'яснювальну кампанію серед людей, відповідальних за запровадження ринку землі", - констатував експерт.

  Попередній матеріал
  Нідерланди відмовили в посадці літака глави МЗС Туреччини
  Наступний матеріал
  Вісім депутатів жодного разу не проголосували за майже два місяці роботи – Комітет виборців
  Loading...

  Пенсійна, земельна, банківська та інші реформи: голова Мінфіну розкрив зміст меморандуму з МВФ

  Президент відзначив нагородами 75 поранених і загиблих героїв АТО

  Україна введе систему електронних віз для іноземців

  Сьогодні стартує виборчий процес у 47-ми територіальних громадах

  Кіпіані: В ОРДЛО під впливом пропаганди йдуть "націєтворчі процеси"

  Експерт про суд у Гаазі: "Ми точно виграли ці перші дні"