Аваков назвав два можливі варіанти подальших дій Кремля

Путінський режим – найнебезпечніша аномалія по той бік цивілізаційних цінностей, сказав очільник МВС

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що президент Росії Володимир Путін може у контексті розвитку нинішньої геополітичної ситуації обрати два шляхи – або піти на поступки, або – на подальшу ескалацію. Таку думку Аваков висловив в інтерв'ю "Українській правді".

"Увесь світ переконався, що путінський режим – найнебезпечніша аномалія по той бік цивілізаційних цінностей. Події останніх днів – це остаточний вердикт. Починаючи з ситуації отруєнь в британському Солсбері, закінчуючи хімічної атакою у Сирії. Очевидно, що через це тиск на Росію буде різко збільшуватися і як це позначиться на Україні – дуже мене турбує. Я бачу два головних можливих сценарії, за яким може розвиватися ситуація. Перший – під тиском санкцій і пресу на російський режим, який зараз різко розгортається, Путін, протиставивши себе і Росію всьому цивілізованому світу, все-таки гальмує – приймає рішення, що треба шукати точку балансу, йти на якісь поступки", – сказав Аваков.

Міністр внутрішніх справ вважає, що цей варіант може бути реалізований з різних причин, зокрема заради того, щоб не увійти в катастрофічні політичні та економічні труднощі і втрати, які можуть призвести до падіння нинішнього режиму.

"У цьому варіанті, з одного боку, (у Путіна - ред.) є можливість ознаменувати новий президентський термін "типу" новою політикою і після чемпіонату світу з футболу увійти в позитивну, примирливу ноту зі світом. З іншого боку, це стосується грошей: олігархам – бенефіціарам і опорі путінського режиму – нестерпно боляче від санкцій... Я вважаю, що такий варіант можливий", – зазначив міністр.

Аваков зазначив, що другим можливим варіантом розвитку подій є подальша ескалація. "Путін прийме рішення ще більше підняти ставки у цій своїй убивчій геополітичній грі. Він упевнений, що геополітична гра в нову імперію – його місія. У цьому випадку Путін буде загострювати ситуацію. Де? Це може бути, наприклад, Латвія, де останнім часом мали місце конфлікти з російськими школами. Це може бути територія Балкан, де у Сербії і Косові останнім часом інспірована ескалація конфлікту. І, звичайно, Україна. Це нас і турбує, тому що може початися фаза гарячої війни", – підкреслив Аваков.

Міністр також вважає, що велика військова операція в Україні пов'язана з ризиками і втратами для Путіна, "тому що ми вже знаємо, як давати здачі. Але для нас це можуть бути колосальні втрати".

Глава МВС зазначив, що "все одно потрібно розуміти, що співвідношення наших сил і РФ дуже різне". "Можливо, таке зіткнення призведе Путіна до втрат, які будуть катастрофічні навіть для його режиму, але і для України втрати будуть катастрофічними. Однак у нас немає вибору, і ми повинні бути готові і до такого варіанту – будемо захищатися", – підкреслив міністр.

"Ось два сценарії: військовий, з величезними втратами, і мирний, в тумані невизначеності. Ми повинні готуватися до обох, тому що для обох можливих варіантів політичної гри Путіна Україна, на жаль, підходить найкраще", – резюмував Аваков.

Як повідомляв 5.UA, Аваков розповів, як МВС готується до деокупації Донбасу

Дивіться також фотогалерею за темою:

На сході України проходить вишкіл танкістів: до чого готуються – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На вихідних у Києві зафіксували два "теплих рекорди"
Наступний матеріал
Європейська бізнес-асоціація прагне зміни підпорядкування Морської пошуково-рятувальної служби

Аваков: "У питанні протидії гібридній війні Росії весь світ має вчитися у нас"

Слідчий комітет РФ порушив справу проти Авакова

Історичний мінімум: акції російського "Русала" обвалилися

"Смерть стає бажаною": політв'язень Клих з колонії написав російському журналісту-опозиціонеру

Віце-спікер Держдуми РФ запропонував лікуватися "корою дуба і глодом" у разі санкцій на ліки зі США

"Цивілізованому світу увірвався терпець": посол США в ООН заявляє про можливість нового удару по Сирії