Олександр Солонтай

Антикорупційні ГО в Україні займаються тим, чим мала би держава – Солонтай

В інших країнах світу громадськість робить набагато менший пласт роботи щодо корупціонерів, і це природній процес. Натомість в Україні від ГО вимагають занадто багато

Експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" назвав основні напрямки діяльності антикорупційних громадських організацій і пояснив своє ставлення до цього. 

"Ми вимагаємо багато від нашої громадськості. В інших країнах це неприродній процес, коли громадськість на себе багато бере. Професійні антикорупційні організації неодноразово заявляли про те, що ми пишемо законодавство по НАБУ, надаємо консультації по аудиту, підбираємо перші варіанти великих розслідувань, надаємо наводки на найбільші випадки корупції, проводимо розслідування замість органів влади, аналізуємо та подаємо законопроектні ініціативи, як покращити роботу НАЗК, контролюємо запуск процесу НАЗК і моніторингу декларацій, подаємо свої пропозиції щодо формули виникнення Антикорупційного суду. Неодноразово всі антикорупційні організації заявляли, що це неприродна для нас місія", - наголошує експерт.

Він переконаний: "У нормальній державі країна давно повинна була перебрати на себе прапор ініціативи. Тому, коли громадські діячі розробляють і подають сувої пропозицій, вони у дуже скрутному становищі. Тому що вони, з одного боку, мають проконтролювати, як робить держава, а з іншого – ми очікуємо від громадських організацій починаючи від пакету реформ, і закінчуючи спеціалізованими організаціями у своїй галузі конкретних пропозицій державотворення".

Крім того, Солонтай переконаний: за нагоди громадські активісти підуть у політику, щоб впроваджувати там змін.

"Я впевнений, що наступного року, коли будуть парламентські вибори , то громадські діячі обов'язково візьмуть у них участь. Громадсько-політичні діячі розділяться на політичних і громадських", – каже експерт.

Які ще прогнози роблять в Інституті політичної освіти – дізнайтеся у відео:

Попередній матеріал
Виставка техніки, показові бої, десантування: у Житомирі відзначили річницю створення центру ДШВ ЗСУ
Наступний матеріал
Ланцюжок масових отруєнь в Україні: що трапилося у школі Миколаєва