Ярослав Юрчишин
Ярослав Юрчишин 5 канал

У Transparency International пояснили, чому немає результатів розслідувань "оборонних оборудок"

Механізм створення тимчасових слідчих комісій досить невпливовий, а всі їхні висновки є переважно рекомендаційними, каже Ярослав Юрчишин

Виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин в ефірі "5 каналу" пояснив, чому сьогодні спостерігається така увага до оборонної сфери, чи є для цього якесь підґрунтя та чому він не бачить сенсу створювати тимчасові слідчі комісії.

"У засобах масової інформації, не лише українських, було багато підозр, ґрунтовно обговорених, про те, що насправді є зловживання в оборонній сфері. Наприклад, ремонт або закупівля старих броньовиків для потреб армії за ті гроші, як коштують нові. Тому є логічним, що парламент може використати функції парламентського контролю для перевірки цих фактів", – заявив експерт.

Водночас, він зауважив: "Механізм створення тимчасових слідчих комісій у нас досить невпливовий, а всі їхні висновки є переважно рекомендаційними. Тому тимчасові слідчі комісії використовують з двох причин. Перше: надати політичної ваги питанню або навпаки "відбілити". Тож у цьому разі, зважаємо на те, що ініціатором створення комісії може бути лише профільний комітет, а очільником профільного комітету з питань національної безпеки та оборони є Сергій Пашинський, якого теж згадували в цих розслідуваннях". 

На думку Юрчишина, саме через це створення тимчасової слідчої комісії не матиме результатів. 

"Вихід такий – створити комісію, яка підтвердить, що не підтвердилися факти (оборудок), чи їм не дали документів, чи вони не мали достатньо часу. Зрештою відповідь – "ми не знайшли нічого". Тому і Полторак (міністр оборони Степан Полторак) залишиться на місці, і ситуація фактично не зміниться", – переконаний Юрчишин.

Разом з тим, за його словами, вже наступного тижня може бути створена тимчасова слідча комісія, яка з'ясовуватиме, чи були зловживання в оборонній сфері України.

Нагадаємо, раніше видання "Новое время" оприлюднило матеріал, в якому йдеться про нібито зловживання під час продажу та придбання продукції ВПК в оборонному комплексі, а саме – про закупівлю чехословацьких БМП-1АК 1980-х років. Згодом голова комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський заявив: позиватиметься проти головреда, аби спростувати недостовірну інформацію. Адже в матеріалі зазначалася й безпосередня причетність Пашинського до можливих оборудок.

Попередній матеріал
На судні біля берегів Кабо-Верде загинули двоє українських моряків
Наступний матеріал
Транспортування газу через українську ГТС стримує Путіна від повноцінного нападу на Україну – Зеркаль
Loading...