Верховна Рада онлайн
Верховна Рада онлайн 5 канал

"Антиколомойський" закон: нардепи розглянули близько 25% правок – включення

Читайте по-русски
Законопроєкт передбачає, що власники націоналізованих банків не можуть їх повертати

Близько 4 тисяч з понад 16 правок до банківського законопроєкту розглянули народні депутати. Профільний комітет Верховної Ради засідав у режимі відеоконференції. Упродовж дня за онлайн-трансляцією стежила кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Щонайменше кілька днів потрібно депутатам, щоб опрацювати законодавчий "спам", який ліг на комп'ютери. Тепер необхідно розглянути 16 тис. правок. Рекордсменом став мажоритарник від "Слуги народу" Антон Поляков, який подав понад 6 тисяч. П'ятьох "слуг народу", які подали більшу частину правок, пов'язують з Ігорем Коломойським.

Так званий "антиколомойський" законопроєкт передбачає, що власники націоналізованих банків не можуть їх повертати, хоч яким було б рішення суду. Вони можуть претендувати лише на фінансову компенсацію.

Ті, хто подав правки, наполягали на тому, що законопроєкт не відповідає Конституції. Наполягали на тому, щоб організувати поіменне голосування.

Аби спростити життя, тисячі правок розділили на 63 абзаци. Щоби не обговорювати кожну правку, а пройтися абзацами.

Спілкування відбувається за допомогою відеозв'язку.

"Хто зі сторони МВФ затверджував з вами закон і ким конкретно написаний тест цього закону?" – говорить нардеп від "Слуга народу" Олександр Дубінський.

"Якщо ви подивитеся на текст, який зараз розглядається, то він узагалі-то дуже схожий на законопроєкт, який був зареєстрований як урядовий", – відповідає Денис Малюська, міністр юстиції. Зв'язок із ним в цей момент переривається.

"Міністр юстиції завис. Тому я пропоную переходити до голосування", – каже Данило Гетманцев, голова комітету ВР із питань фінансів, "слуга народу".

24 квітня, ймовірно, відбудеться позачергове засідання Ради. Утім цей законопроєкт не виноситимуть на розгляд у другому читанні, оскільки насамперед треба розглянути постанови, які внесли Дубінський та Поляков, а також ще два нардепи, щоб скасувати зміни до регламенту, які спрощують розгляд законопроєктів, до яких подали більше ніж 1 тис. правок.

"Більш реалістичною датою розгляду цього законопроекту – фінального рішення – будуть травневі свята, можливо, навіть десь після 9 травня. Але це, знову ж таки, стосується того, чи будуть представники коаліції давати постанову про скасування цього закону, чи ні. Мені чомусь здається, що в коаліції не буде єдності в цьому питанні і ми знову отримаємо цю постанову", – каже Ярослав Железняк, заступник голови комітету ВР із питань фінансів.

З 2014 року Нацбанк вивів із ринку 104 банки. Найбільшим серед них є "ПриватБанк". Зараз вирішили ухвалити такий запобіжник, бо це є однією з умов МФВ для надання чергового траншу. Йдеться про $8-10 млрд.

Нагадаємо, 21 квітня фінансовий комітет Верховної Ради в режимі відеоконференції почав розглядати банківський законопроєкт у другому читанні.

Попередній матеріал
Шокуюча історія виживання, або Повертайтеся в Донецьк – "На власні очі"
Наступний матеріал
Професор пояснив, чому, попри війну, між Польщею та УНР був підписаний Варшавський договір
Loading...

"Антиколомойський" закон розглядають повністю, бо закон про зміни до регламенту заблокований – ексдепутат

Фінансовий комітет Верховної Ради почав розглядати "антиколомойський" закон

Парламент проти "законодавчого спаму": як Рада зміни до регламенту ухвалювала

Рада ухвалила зміни до регламенту щодо "законодавчого спаму"

Позачергове засідання ВР: розглянуть законопроєкт про "поправочний спам"

Коментар Петра Порошенка щодо позачергового засідання Верховної Ради