Андрій Антоненко вдома
Андрій Антоненко вдома 5 канал

Антоненко дав ексклюзивне інтерв'ю "5 каналу" – розповів про стан здоров'я та плани на майбутнє

Читайте по-русски
Обвинувачений у справі Шеремета розповів, що був здивований пом'якшенням запобіжного заходу

Півтора року Андрій Антоненко провів за ґратами. Через обвинувачення у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, які він називає абсурдними. 30 квітня Шевченківський районний суд столиці дозволив Антоненку повернутися додому. Про проблеми зі здоров'ям, про те, чи взяв до рук гітару та про плани на майбутнє в Андрія Антоненка розпитувала журналістка "5 каналу" Валерія Павленко. 

Історія Андрія Антоненка, як фігуранта справи вбивства Павла Шеремета, розпочалася в цьому дворі. У грудні 2019 року сюди завітали слідчі для проведення обшуку. 506 днів Антоненко перебував під вартою. І лише 30 квітня 2021-го суд пом'якшив запобіжний захід.

Тепер Ріффмастер зобов'язаний цілодобово перебувати вдома. Тож знімальна група "5-го" прийшла в гості до Андрія Антоненка.

Андрій зустрів журналістів із усмішкою на обличчі та електронним браслетом на нозі. Зізнається, того дня навіть не очікував, що ночуватиме вже вдома, а не в СІЗО.

"Мені взагалі здалося, що мені здалося. Хотілося, як термінатор просто скрізь скло вийти. Щоб воно розступилося. Я побіг спершу в інший кінець, говорити зі своїм командиром, а хлопці з Нацгвардії уже відкрили двері і кричать: Андрій Сергійович, давай!" – розповідає Антоненко.

Сподівалася щоразу на пом'якшення вироку, каже дружина Андрія. А коли сталося – спершу не повірила. 

"Я бігала, не знала куди себе приткнути, я не вірила і не розуміла, що відбувається. Я розумію, що таке чую перший раз за 1,5 року. Я не можу передати", – каже дружина Андрія Антоненка Світлана.

Якщо дружину обвинувачений ще бачив на судах через скло та на кількох побаченнях у СІЗО, то обійняти двох дітей вдалося вперше за півтора року. 

"Перше – це діти. Довго не давали бачитися. Дітей я вперше побачив тільки через пів року. Дітей дурили, казали от-от-от, діти тут сиділи одягнені, а вони не брали трубки", – розповів Антоненко.

Подружжя Антоненків про півтора року Андрія в СІЗО розповідають однаково. 

"Відчуття такі, що ніби нічого не відбулося. Серйозно. Це перше таке. Але потім почало приходити таке відчуття, що 12 грудня 19-го року – отут відрізали, відрізали 30 квітня 21-го – викинули. А оце отак от з'єднали, зв'язали, зробили на житті отакий рубець, шрам", – каже Антоненко.

Але 506 днів за ґратами далися взнаки. 

"Я був у камері – три кроки вперед, два кроки в сторону. Така маленька. Вікон там не було. Тобто вони були, але з такого оргскла, все замилене, тобто ти не бачиш, що відбувається там. Впав зір і з зубами проблема. Як не крути – це наслідки. Це просто елементарні наслідки, як реагує організм. Це було жахливо. Просто нереально жахливо", – каже Андрій Антоненко.

Обвинувачення на свою адресу Андрій називає абсурдним, а докази – надуманими.  

"Найперше – це велич арійської раси, це класика жанру. Це навіть не те, щоб здивувало, але воно було таке, навіть розсмішило", – зазначає Антоненко.

Нині Андрій Антоненко планує повернутися до нормального  життя, хоча й у межах цілодобового домашнього арешту. 

"Трошки помацав свої гітари. Їх привезли. Все нормально. Але поки я ще навіть не готовий взятися за інструмент, просто не готовий. Згодом. Я думаю, що трошки розблокується "сознаніє". І хотілося б щось нарешті написати, музику і з дітьми позайматися, бо вони ж у мене теж музиканти. Хотілося б повернутися на службу. Повернути те, що у мене забрали", – каже Андрій Антоненко.

Валерія Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Бельгії фермер випадково пересунув кордон із Францією
Наступний матеріал
Економіст пояснив, як МВФ врятує цьогорічний бюджет України
Loading...

Зеленський та його оточення вважають ворогами патріотів, ветеранів та волонтерів – Герасимов

"Навіть бракує слів": Антоненко подякував Порошенку за сприяння у звільненні з СІЗО

Якщо Антоненка визнають невинним, йому виплатять компенсацію – Малюська

У Шевченківському райсуді Києва розпочався розгляд справи Шеремета (оновлено)

Суд розглядає по суті справу вбивства Шеремета: розмиті відео та відсутність експертиз

Апеляційний суд залишив Антоненка за ґратами