Серій Фурса, економіст
Серій Фурса, економіст 5 канал

Економіст пояснив, як МВФ врятує цьогорічний бюджет України

Читайте по-русски
Міністр фінансів та голова ОП обов'язково розкажуть про власну ефективність у перемовинах з МВФ, коли на Україну просто "впадуть" $2,8 млрд, запевняє Сергій Фурса

Міжнародний валютний фонд вирішив розподілити між всіма країнами $650 млрд, і на долю України з цієї суми припадуть $2,8 млрд коштів без кредиту і зобов'язань, які врятують цьогорічний бюджет країни в умовах заблокованих через проблеми з судовою реформою, корупцією і незаконною зміною керівництва "Нафтогазу" переговорів щодо програми МВФ. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав економіст Сергій Фурса.

"Нам може насправді дуже-дуже пощастити. Є така модель – от ви успадкували компанію – ви п'єте, гуляєте, призначаєте друзів, звільняєте професіоналів і ваша компанія тяжіє до банкрутства. Але в кінці року, раптом, ваша троюрідна тітка лишає вам кілька мільйонів доларів статків – і ви раптом "у дамках", – зазначив він.

"Те саме може трапитися з Україною, бо зараз Міжнародний валютний фонд, по програмі якого ми не просуваємось, де шалені проблеми, і де ми зараз ситуацією з "Нафтогазом" зробили собі ще одну шалену проблему, – от цей МВФ, яким дуже лякають українські популісти, вирішив розподілити серед усіх країн світу – просто так, без кредиту – 650 мільярдів доларів, без жодних зобов'язань. І українська частка в цьому становить приблизно $2,8 млрд", – пояснив Фурса.

"Таким чином, десь влітку на нас просто впаде 2,8 мільярдів доларів. І насправді вийде міністр фінансів, вийде голова Офісу президента і скажуть – "дивіться, дивіться, які ми, ми провели перемовини, як ніхто до нас, – нам просто так дали 2,8 мільярда доларів". І це дійсно станеться, і це насправді врятує бюджет цього року", – вважає економіст.

"Тому що зараз надії на співпрацю з МВФ дуже малі – судова реформа, антикорупційна політика і зараз "Нафтогаз" стають шаленими проблемами. Але нам просто так дадуть гроші", – підсумував Фурса.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, після того, як Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови "Нафтогазу" та призначив натомість Юрія Вітренка, МВФ відкликав з України старшого економіста Європейського департаменту МВФ Віма Фонтейна, який останні 5 років працював у нашій країні і був "польовим генералом" фонду в Україні.

У США такий крок назвали "порушенням принципів корпоративного управління", а посли країн G7 застеререгли від політичного втручання в управління НАК.

Попередній матеріал
Антоненко дав ексклюзивне інтерв'ю "5 каналу" – розповів про стан здоров'я та плани на майбутнє
Наступний матеріал
Коронавірус в Україні – коли може бути новий сплеск хвороби та який план вакцинації пропонує Зеленський
Loading...