Сергій Марченко
Сергій Марченко zn.ua

Нам уже некомфортно без грошей МВФ – Марченко

  Читайте по-русски
  У МВФ поставили питання щодо відкату раніше виконаних Україною зобов'язань, зазначив міністр фінансів

  МВФ очікує від України прогресу в питаннях антикорупційної політики, судової реформи та ринків газу та електрики, а також зниження бюджетного дефіциту. Про це в інтерв'ю Liga.net сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

  Він відповів на запитання, до якого часу Україна може комфортно почуватися без коштів МВФ і наскільки критично новий транш потрібен країні.

  "Нам уже некомфортно. І так було ще минулого року. Кінець 2020-го був дуже складним, але нам вдалося погодити параметри бюджету-2021 та отримати макрофін від ЄС. Для цього в листопаді ми два тижні щодня обговорювали бюджет з нашими партнерами. Вони (кошти МВФ, – ред.) передбачені бюджетом, у нас немає можливості отримати доходи з іншого джерела. Програма МВФ – наш базовий сценарій", – сказав Марченко.

  Міністр фінансів також назвав основні питання, прогресу в яких МВФ очікує від України.

  "На порядку денному є енергетичні питання: ринки газу та електрики, далі – антикорупційна політика, судова реформа. У частині компетенції Мінфіну є дискусії стосовно бюджетного балансу на 2022-23 роки: МВФ бачить необхідність зниження дефіциту до 3,5% ВВП, ми хотіли б пом’якшити цей рух, адже кожного року скорочувати дефіцит бюджету на 2% – це політично складне завдання для будь-якого міністра фінансів", – перерахував Марченко.

  Він також прокоментував відсутність прогресу у перемовинах з МВФ.

  "Ця історія не про "домовилися чи ні", а про відповідальність та спроможність виконувати взяті на себе зобов’язання. Україна підписує програму з певними позиціями. Після цього не може стояти питання, щоб якусь з них зняти чи не виконати – це наші зобов’язання", – сказав очільник Мінфіну.

  Водночас Марченко розповів, що у МВФ виникли питання до України через відкат зобов'язань, які вже були виконані в межах попередніх програм.

  "Ми змогли домовитись, що після зміни програми минулого року, яку запропонував сам Фонд з огляду на коронакризу, з порядку денного пішло близько шести позицій, тобто ми зменшили кількість структурних маяків. Але таке буває вкрай рідко. Ба більше, у нас виникає відкат із зобов’язаннями, виконаними в рамках попередніх програм, тож у МВФ резонно поставили питання про це", – додав Марченко.

  Міністр фінансів зазначив, що перемовини могли б бути більш конструктивними, якби відбувалися не в онлайн-режимі, а вживу.

  "Коли ми сидимо за одним столом, донести позицію легше та швидше, ніж через відеозвʼязок. Під час останньої місії ми кілька днів обмінювались певною статистичною інформацією, зокрема, щодо фіскальної частини. Але це – нюанси. МВФ треба розуміти, що ми рухаємося достатніми темпами до виконання взятих зобов’язань. За умов офлайн-місії нам було би простіше показати прогрес і готовність виконувати зобов’язання", – пояснив він.

  Очільник Мінфіну також повідомив, що поточна програма МВФ Stand-by, яка закінчується цього року, може бути продовжена ще щонайменше на півроку.

  Нагадаємо, 13 лютого безрезультатно завершилася місія МВФ в Україну.

  Попередній матеріал
  Депутат Харківської міської ради задекларував лева
  Наступний матеріал
  В Україні змінюють правила паркування: де залишати авто і як платити
  Loading...