Суд у справі Януковича
Суд у справі Януковича 5.ua

Адвокати вивчили, суд розглянув: як на засіданні відео про держзраду Януковича дивилися

Оболонський суд Києва почав досліджувати докази у справі про державну зраду президента-втікача Януковича. Розпочали з відеоматеріалів про те, як російська Рада Федерації одностайно дозволила Путіну ввести війська в Україну

Суду продемонстрували, як Віталій Чуркін в ООН тримає в руках листа Януковича із проханням вести війська. Адвокат президента-втікача просив визнати докази недопустимими. Мовляв, неправильно запаковані, підписані і опечатані, передає кореспондент "5 каналу".

Призначений державою адвокат Віктора Януковича нарешті вивчив матеріали справи. Тож суд зміг узятися за дослідження доказів. Цього разу увага всіх прикута до двох великих екранів. Події відбуваються першого березня 2014 року у російській Раді Федерації.

Переглянувши  відеодоказ, адвокат Януковича робить несподіваний висновок. "Винесена постанова по закінченню цього засідання носить виключно миротворчий характер", – каже Віталій Мешечек, адвокат Януковича.

Наступні події відбуваються у Сполучених Штатах Америки у березні того ж року. Постпред РФ в Радбезі ООН Віталій Чуркін наполягає, що у Росії є всі підстави ввести війська в Україну. Про це ж просить Янукович.

Прокурор Руслан Кравченко нагадує: "Я отримав у секретаріаті ООН дану копію листа. Всі ці документи були визнані офіційними документами РБ ООН". На підтвердження свої позиції обвинувачення демонструє ще один відеофрагмент. Там фігурує сам Путін.

"У нас є звернення легітимного Януковича про використання ЗС для захисту громадян України. Якщо вони попросять нас про допомогу, а офіційне звернення легітимного президента у нас вже є, ми залишаємо за собою право використати всі можливі засоби для захисту цих громадян", – заявив 2014 року Путін.

Захисник Януковича просить визнати всі ці докази недопустимими.

"На конверті даного диску відсутній підпис старшого слідчого, також не зазначений серійний номер і що за диск був у конверті – незрозуміло. Я прощу визнати протокол огляду та долучені до нього додатки недопустимим доказом", – заявив захисник Януковича.

Прокурор же наголошує: "Докази настільки беззаперечні, і доводять провину Януковича. На думку обвинувачення, захисник більше нічого не може сказати, окрім додатків і своїх заперечень".

Наступне засідання відбудеться 15 серпня. Тоді суд заслухає Юрія Сергеєва, який на початку російської агресії представляв Україну в Раді безпеки ООН. Обвинувачення вважає Сергеєва одним зі своїх ключових свідків.

Наталія Жижко, Юрій Усік, Руслян Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандальний проект "Стіна" не несе оборонної функції – Сотник
Наступний матеріал
Експерт про суд над Януковичем: "У справі держзради зібрані дуже переконливі докази"
Loading...