Ігор Фомін, адвокат
Ігор Фомін, адвокат 5 канал

Адвокат прокоментував плани "слуг" запровадити суд присяжних для окремих випадків

Читайте по-русски
Право на суд присяжних записане в Конституції, але так і не реалізоване за майже 30 років, нагадав Ігор Фомін

Права громадян України не можуть залежати від того, є в бюджети гроші чи ні, а право на суд присяжних записане в Конституції і не реалізоване протягом уже майже 30 років. Про це в ефірі ток-шоу "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком" на "5 каналі" сказав адвокат Ігор Фомін, коментуючи слова депутата "Слуги народу" Павла Фролова про плани запровадити суд присяжних для окремих випадків.

"Пропонується на першому етапі судом присяжних розглядати дуже маленьку частку справ. Це лише ті справи, за якими обвинуваченому загрожує довічне позбавлення волі, тобто найвища міра покарання, яка є в Україні. Загалом таких справ у середньому розглядається 60 на рік", – зазначив представник монобільшості.

"Ми пропонуємо, щоб перші два роки, коли ця система буде запроваджена, Україна побачить, як ця система працює. При тому, що видатки на присяжних будуть невисокі – це по розрахунках буде приблизно 12 млн гривень на рік", – сказав депутат.

"Починаючи з третього року ми пропонуємо, щоб усі справи по особливо тяжких злочинах, де обвинуваченому загрожує від 10 років, а це вже майже 3 тисячі справ і мільярд гривень на присяжних. На цей новий інститут, класичний суд присяжних, в бюджеті коштів ще немає, тому що законопроєкти не прийняті навіть ще у першому читанні", – додав Фролов.

Своєю чергою адвокат Ігор Фомін заявив, що український народ позбавлений права на суд присяжних уже майже 30 років, і не можна обмежувати права громадян через наявність чи відсутність коштів у бюджеті.

"У народу є право, яке прямо передбачене і записане в Конституції. Це право обрати суд присяжних, право просити розгляду справи судом присяжних і право прямої участі у правосудді – це бути присяжним", – зауважив він.

"Хто такі речі міряє на гроші? Невже права громадянина України реалізуються тільки залежно від грошей у бюджеті? Це право не може бути реалізоване на сьогодні вже, мабуть, років 30 – з моменту ухвалення Конституції, більш як 20 років. Ми заявили, що громадянин України має таке право, і цього права його тут же й позбавили, не ухвалюючи відповідних законів. Я вважаю, що посилання на відсутність коштів тут абсолютно неспроможні. Тому що не можна оцінювати людську долю, людське життя і людські права через призму грошей. Мій улюблений девіз – це слова Авраама Лінкольна – "У того, хто хоче, є тисяча можливостей. У того, хто не хоче, є тисяча причин", – наголосив адвокат.

Дивіться повний запис програми "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком":

Нагадаємо, в березні президент Володимир Зеленський повідомив про два законопроєкти, які мають дати старт роботі суду присяжних.

Попередній матеріал
Як Рада призначала міністра енергетики та про що сперечалися нардепи – сюжет
Наступний матеріал
"Політика влади – це підрив обороноздатності країни", – генерал Забродський про домовленості щодо постачання зброї в Україну
Loading...