Закрити кримінальну справу до дня народження. Такий подарунок хотів отримати Микола Злочевський. Колишній міністр екології часів Януковича. Ціна питання 6 мільйонів доларів. Такі гроші готові були передати Антикорупційному прокурору Назару Холодницькому.
Запаковані американські зелені у відомстві рахували з вечора п'ятниці до ранку суботи. В обмін на ці гроші хотіли від НАБУ та САП закриття справи, в якій фігурує колишній чиновник і власник газовидобувної фірми "Бурісма" Микола Злочевський, де в 2014-му році членом наглядової ради був і син Джо Байдена.
Антикорупційники ж грошей не взяли і так звану послугу не виконали. Натомість причетних до передачі затримали. Хабар передавали у паркінгу Державної податкової служби. Слідство підозрює трьох. Двоє довірених осіб Злочевського: зокрема, особа, що може яка може бути пов'язаною із компанією "Бурісма", власник якої – Микола Злочевський. Інший фігурант – колишній працівник Державної фіскальної служби. У відомстві їхні прізвища до суду не називають. Але у самій компанії на закиди у свій бік одразу відреагували:
Ім'я ж посередника у справі – того, хто домовлявся з агентом НАБУ під прикриттям Євгеном Шевченком – назвали. Він державний службовець четвертого рангу. Перший заступник керівника Державної податкової служби у столиці Микола Ілляшенко. Його прізвище в медійному полі фігурувало торік, коли той став фігурантом журналістських розслідувань. Податківець має одинадцять квартир та віллу за містом. Із позаштатним працівником НАБУ Євгеном Шевченком він давній товариш, а тому і звернувся до нього по допомогу.

Щоб у те, що підкуп спрацював, повірили зацікавлені особи, антикорупційники показово внесли відповідні зміни про закриття справи до Єдиного реєстру судових рішень. Утім лише на час проведення операції. Водночас антикорупційні прокурори уже під час слідчих дій щодо шестимільйонного хабара помітили, що співробітник Офісу генпрокуратури в режимі онлайн контролює, чи в Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань справу справді закрили.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розраховує: генеральна прокурорка Ірина Венедіктова проведе відкрите службове розслідування цієї ситуації. Водночас справою фігурантів шестимільйонного хабара опікуватиметься Вищий антикорупційний суд. Сторона ж обвинувачення проситиме тримання під вартою з альтернативою застави. Для двох фігурантів – це 100 мільйонів гривень. Для третього – 50.
Евеліна Михайленко, Юрій Гончаренко, "5 канал"