Верховна Рада
Верховна Рада "5 канал" / Леся Головата

326 – "за": ВР визнала "Пласт" та скаутський рух

Читайте по-русски
Додамо, що сьогодні пластуни принесли до Верховної Ради Вифлеємський вогонь і заспівали нардепам із трибуни

"Пласт" та скаутський рух визнала Верховна Рада України. За закон про визнання та особливості державної підтримки цього руху проголосували 316 народних обранців. Законопроєкт доопрацювали після того, як президент Зеленський повернув його зі своїми пропозиціями. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

Зокрема, нині закон визначає, що виконавча влада та органи місцевого самоврядування підтримують матеріально, фінансово та інформаційно скаутські громадські об'єднання в Україні. А от центральні органи влади сприяють розвитку руху за кордоном.

Нардеп від "Голосу" Роман Лозинський сказав: "Власне, закон про "Пласт" має дві ключові частини: перше – визнання "Пласту" як українського скаутського руху та окреме питання державного фінансування та фінансової підтримки. Саме це було пропозицією президента, яка була абсолютно врахована і погоджена "Пластом" і всіма депутатськими фракціями в консенсусі – не створювати унікальні особливі умови державного фінансування "Пласту".

Юрій Юзич, голова наглядової ради національного руху "Пласт", каже: "Зміни передбачаються в тому, що попередній закон, який був у редакції, це був закон виключно про "Пласт". Зараз це буде закон і про "Пласт", і закон, який сприятиме розвитку інших скаутських організацій".

Додамо, що представники скаутської організації "Пласт" сьогодні зранку принесли до Верховної Ради лампадку з Вифлеємським вогнем миру. Пластунів запросили до сесійної зали ВР, де вони біля трибуни заспівали пісню під гітару, а потім передали Вифлеємський вогонь до президії парламенту. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков прийняв і поставив лампадку у президії.

Як повідомляв 5.UA, у травні цього року Верховна Рада 8 скликання ухвалила закон про визнання і підтримку "Пласту". У червні його підписав голова Андрій Парубій та передав на підпис Володимиру Зеленському. Утім у вересні президент повернув його Раді на доопрацювання. Зеленський зазначив, що закон фактично створює привілегії та переваги для отримання державної підтримки. Окрім того, є і ризиком для подальшого створення та діяльності вже створених інших скаутських організацій.

Попередній матеріал
Під ВР поновилися сутички: поліція знесла намети – у відповідь полетіло каміння
Наступний матеріал
Вулицю Грушевського біля ВР відкрили для руху – ексклюзивний коментар МВС
Loading...