Іван Варченко
Іван Варченко 5 канал

Вулицю Грушевського біля ВР відкрили для руху – ексклюзивний коментар МВС

Читайте по-русски
Вулицю Грушевського біля Верховної Ради вже відкрили для руху

Із десяток представників Нацкорпусу затримали правоохоронці унаслідок сутичок у середмісті Києва. Перед тим біля стін Верховної Ради побилися учасники мітингу "Національного корпусу" із спецпризначенцями. Перебіг подій відстежує кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Вулицю Грушевського, що біля Верховної Ради, відкрили для руху. Кордон поліцейських перемістився до будівлі парламенту та готелю "Київ". Нині ситуація в урядовому кварталі спокійна. 

Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко так прокоментував ситуацію: "По-перше, очікувалося, що тут відбуватимуться мирні заходи, гарантовані Конституцією України для всіх громадян. І очікувалося, що в межах мирних заходів вони виявлятимуть громадянську і політичну свідомість. Частина громадян, які проводили мирні заходи, зробити захід не зовсім мирним. Звідти – бруківка, використання якихось палиць, каміння тощо. Відповідно, поліція діє в межах своїх повноважень і завдань, покладених на неї українським суспільством і законом України про національну поліцію. І ті особи, які спробували перетворити мирний захід на немирний, звичайно, будуть притягуватися до відповідальності".

У Нацкорпусі тим часом заявляють, що поліція жорстоко побила чоловіка. Викладають на підтвердження відео. Кажуть, поліцейські нібито вивели його з Маріїнського парку і відгамселили біля готелю "Київ".

Медики, які прибули до Верховної Ради, привели чоловіка до тями та забрали його "швидкою" до лікарні.

Водночас інші учасники акції розповідають, що правоохоронці застосували силу не лише до чоловіків, а навіть до дівчат та пенсіонерів.

Як повідомляв 5.UA, перед тим на проїжджій частині сталися сутички. Побились представники політичної партії "Національний корпус" із спецпризначенцями під час акції протесту проти запровадження ринку землі. Нацкорпус намагався поставити намет на проїжджій частині біля готелю Київ. Поліцейські запитали, чи є в них дозвіл на це та намагалися завадити активістам їх напнути. Від "Нацкорпусу" в бік поліцейських вилили зеленку. Правоохоронці використали сльозогінний газ. У сутичках постраждали двоє журналістів громадського телебачення. Їх забризкали сльозогінним газом. У журналістки з рук вибили телефон, коли вона знімала бійку. Поліція повідомляє про кількох потерпілих правоохоронців та затримання найактивніших мітингарів. Точних цифр правоохоронці поки не дають.

Попередній матеріал
326 – "за": ВР визнала "Пласт" та скаутський рух
Наступний матеріал
Пожежа в Одеському коледжі: СБУ заявляє, що рятувальники намагалися знищити деякі документи
Loading...