"Все багатство моря – для організму": фахівець розповів про ефективні засоби профілактики ГРВІ

Лікування Shutterstock
Соціальна дистанція, носіння маски, миття рук та промивання носа – це основні профілактичні засоби, які загалом допомагають зменшити ризик респіраторних захворювань. І якщо перші три пункти цілком зрозумілі, то як правильно і чим саме виконувати четвертий, в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі" розповів бренд-менеджер компанії Delta Medical по респіраторно-алергологічному напрямку Сергій Кривошеїн

"Гігієна – перш за все, і задача лікаря для свого пацієнта – навчити цієї процедури, пояснити її. Бо гігієна носа – це здоров'я, профілактика ГРВІ. Це процедура відповідно до протоколу для захисту від гострих респіраторних інфекцій. Кілька десятиліть тому найбільш часто використовували судинозвужувальні засоби, але досвід, що з'являвся з використанням цих засобів, показував дуже багато негативних побічних дій – навіть до реанімації. Тому сучасні протоколи містять такі засоби як "Хьюмер", який є одним із основних показань для лікування різних видів нежитю", – розповідає фахівець.

"Хьюмер" очищає слизову оболонку носа і підсилює захисні сили організму. Він підходить для лікування будь–якого нежитю: чи то ГРВІ, чи то алергічні захворювання та багато інших, хронічний нежить, гострий риносинусит, хронічний риносинусит – все це супроводжується нежиттю, і це є показом для лікування, і для належного самолікування", – зазначає Сергій Кривошеїн.

В Україні медики не рекомендують займатися самолікуванням, адже в нашій країні ця практика неврегульвана медичними протоколами. На відміну від європейських країн, каже експерт. Він зазначає, що нашій державі було б корисно перейняти досвід розвинених держав:

"Боротися потрібно не з самолікуванням, а з неналежним, неправильним самолікуванням. Як побудована медична система в Європі, розвинених країнах? До сучасних протоколів включене поняття належного самолікування. Наприклад: виникає нежить, людина звертається до фармацевта, фармацевт дає рекомендацію відповідно до протоколів. І в 90% випадків фармацевт дає рекомендацію, яка буде ефективною. Це називається належним самолікуванням. Решта 10% потраплять до лікаря – і таким чином звільниться час на високоспеціалізовану допомогу тим хворим, які потребують складних діагностичних процедур".

"В нас же дуже часто люди слухають знайомих, родичів – і багато прикладів, коли купують антибіотики. Це неналежне самолікування, це неправильно. І цю процедуру потрібно врегульовувати. А належне самолікування потрібно протоколювати та розвивати", – додає він.

Загалом же, щоб макимально безпечити себе від тяжкого захворювання, необхідно вживати профілактичних заходів – дотримуватися соціальної дистанції, носити маску, мити руки та промивати ніс. Ці процедури, зокрема, зменшують ризик захворювання на ковід, уточнює Сергій Кривошеїн. Хоча безальтернативним метод профілактики коронавірусного захворювання експерт називає вакцинацію.

"Якщо людина захворіла на ковід, вона має звернутися до лікаря, перш за все. Це захворювання соціально значуще, з високими ризиками", – додає він.

Щодо профілактики ГРВІ та відповідних заходів і засобів, то варто зазначити, що в Україні культура промивання носа донедавна не була настільки розвиненою, як, наприклад, у Франції, де це така ж звичайна гігієнічна процедура, як і чищення зубів. І саме із Франції в Україну 16 років тому прийшов бренд "Хьюмер" – а 2021 року він отримав сьому нагороду "Вибір року" в Україні, а також став номінантом багатьох рейтингів, каже пан Кривошеїн.

Сергій Кривошеїн
Сергій Кривошеїн5 канал

"Хто є експертами для "Хьюмера"? Це перш за все експерти охорони здоров'я, лікарі. Цього року "Хьюмер" у топ-10 брендів, які обирають лікарі. Якщо казати про сфери, де він більш затребуваний – отоларингологія, педіатрія, – там він входить у топ-3. І він є лідером серед аналогів. Щодо споживачів: як мовиться, споживачі обирають гаманцем. Із 2010 року і по сьогодні "Хьюмер" є впевненим лідером в аптечній сфері. Тобто споживачі та фахівці обирають саме "Хьюмер", – наголошує він.

За словами фахівця, цей французский бренд виробляється за дорогою технологією, яка називається електродифузія або мікрофільтрація, де з морської води видаляється зайвий натрію хлорид, а все багатство моря, всі мікроелементи, корисні для організму, зберігаються.

"Хьюмер" – це французький бренд, який створюється неподалік адміністративного центру Провансу, міста Діжон. Його створюють із морської води, яка набирається в Бретані. Бретань особлива тим, що в цьому місці найбільші в світі припливи та відпливи – різниця між ними сягає 15 м. Тому морська вода самоочищується. Для Хьюмера беруть найчистішу морську воду", – наголошує Сергій Кривошеїн.

В Україні "Хьюмер" представляє компанія Delta Medical, яка працює в Україні більше 20 років.

Попередній матеріал
"Буду розвідником, як батя": історія української сім'ї воїнів, сильнішої за всю армію ворога
Наступний матеріал
"Сталінська індустріалізація" Донбасу ‒ радянський міф: який вигляд 120 років тому мав європейський Донецьк
Теги:
Loading...