KyivNotKiev
KyivNotKiev відкриті джерела

Вода камінь точить: Facebook офіційно виправив написання столиці України на Kyiv

  Читайте по-русски
  Інженери соцмережі вже переключили алгоритми на використання правильного написання

  Компанія Facebook офіційно перейшла на написання столиці України правильною транслітерацією – тобто Kyiv, замість Kiev. Про це у п'ятницю, 26 червня, на своїй сторінці у тому ж Facebook повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

  "Вода камінь точить. А МЗС настирливо точить всіх у світі, хто досі пише Kiev замість Kyiv! Сьогодні я радий повідомити: рух за правильну транслітерацію столиці здобув важливу перемогу. Десятки і сотні листів, електронних, паперових, дзвінків у всі офіси – від європейських до західного узбережжя США – і результат є: Facebook офіційно перейшов до використання Kyiv. Про це сьогодні повідомили у відповідь на запит МЗС", – написав він.

  За словами Кулеби, інженери соцмережі вже переключили алгоритми на використання написання Kyiv.

  "Раніше, якщо ви хотіли відмітити нашу столицю, то першою опцією за визначенням алгоритм пропонував Kiev. Віднині це буде Kyiv – адреси та місця, в яких згадується столиця України, будуть використовувати саме таку транслітерацію з української, а не російської мови. Те саме з чек-інами (відмітками відвідання місць). Користувачі будуть бачити першою пропозицією саме Kyiv. Навіть якщо шукали неіснуючий Kiev", – пояснив очільник МЗС.

  Важливо розуміти, що старі, вже виставлені в минулому теги та відмітки залишаться незмінними – їх неможливо змінити "заднім числом".

  "Цей крок допоможе нам виправити #KyivNotKiev і у решті кіберпростору. Це дуже важлива річ. Всього дві маленькі літери, які формують масову свідомість англомовному світу і привчають до розуміння, що Україна – це Україна", – наголосив урядовець.

  Нагадаємо, ще минулого року Рада США з географічних назв розглянула звернення Посла України Валерія Чалого та одностайно ухвалила рішення про заміну офіційної назви столиці України з Kiev на Kyiv у міжнародній базі. 

  Попередній матеріал
  НАБУ повідомило голові Кіровоградської ОДА про підозру у вимаганні 1,8 млн грн
  Наступний матеріал
  Легендарна класика Болівуду на "5 каналі"
  Loading...