pixabay.com

У ВООЗ назвали найбільш небезпечні для людей бактерії

  Людство перебуває на порозі ери "після антибіотиків", коли наявні ліки вже не діятимуть на деякі інфекції

  Всесвітня організація охорони здоров'я уклала перелік стійких до ліків бактерій, які є найбільш небезпечними для здоров'я людини, інформує "BBC-Україна".

  "У верхівці списку – грам-негативні бактерії на кшталт E.coli. Вони здатні викликати смертельні інфекції кровоносної системи чи пневмонію в ослаблених пацієнтів лікарень", – йдеться в повідомленні.

  Наголошується, що перелік ще обговорять напередодні саміту "Великої двадцятки" в Німеччині – таким чином у ВООЗ намагаються привернути увагу урядів до пошуку нових антибіотиків. Експерти неодноразово попереджали, що людство перебуває на порозі ери "після антибіотиків", коли наявні ліки вже не діятимуть на деякі інфекції.

  В організації застерігають про небезпеку настання часу, коли фармацевтичні компанії розроблятимуть тільки ті ліки, які легше виготовляти і які приносять більше прибутку. Експерти уклали перелік бактерій, виходячи з наявного рівня резистентності, смертності і поширеності інфекцій.

  "У верхівці списку, зокрема, така бактерія як Klebsiella, яка нещодавно розвинула стійкість до потужного класу антибіотиків під назвою карбапенеми. У США нещодавно померла жінка з інфекцією, яку не змогли вилікувати жоден із 26 різних антибіотиків, доступних лікарям", – зазначається в матеріалі.

  Зазначимо, що раніше у ВООЗ заявили, що кожна дев'ята смерть у світі пов'язана із забрудненням повітря.

  Попередній матеріал
  Бойовики рівняють із землею шахту "Бутовка-Донецька" – дратує український прапор
  Наступний матеріал
  "Холуї на службі терористів": Аброськін опублікував список екс-співробітників МВС, що вступили до "ДНР"

  Гройсман: Медична реформа має збільшити тривалість життя українців на 7 років

  Prozorro уже півроку діє у медичній галузі: що вдалося виявити у системі закупівель

  Медики створили революційний рідкий контрацептив для чоловіків