commons.wikimedia.org

Людина не винна: Науковці назвали причину вимирання стародавніх гігантських тварин

  Дослідження спростовує теорію про те, що причиною зникнення представників мегафауни став вплив аборигенів

  Американські вчені із університету Вандербільта заявили про те, що причиною зникнення представників мегафауни, які населяли древній суперматерик Сахул, стали зміни клімату, які вплинули на кормову базу, повідомляє ZN.UA із посиланням на EurekAlert! 

  Довідка: Сахул об'єднував сучасні Австралію, Тасманію та Нову Гвінею. Пік розквіту гігантських тварин припав на період близько 360-570 тис. років тому, а 30 тисяч років тому вони повністю зникли. Як вважають деякі дослідники, це було пов'язано із появою перших аборигенів, які почали заселяти Австралію 50 тис. років тому. Мовляв, причиною вимирання мегафауни стало полювання людей.

  У новому дослідженні вчені порівняли раціон травоїдних, які мешкали на території Австралії 350-570 тисяч років тому і 30-40 тисяч років тому. "Ізотопи кисню та вуглецю, що містяться в зубах звірів, дозволили фахівцям оцінити харчовий раціон організмів, а також температуру і вологість навколишнього середовища в момент формування кісткового утворення", – пише видання.

  Виявилося, що на зникнення гігантів вплинули зміни клімату, які спричинили зміну кормової бази. За словами дослідників, клімат став набагато сухішим, що докорінно змінило раціон тварин. Крім того, результати нового дослідження побічно спростовує теорію про те, що причиною зникнення представників мегафауни став вплив людини.

  Попередній матеріал
  У Севастополі російські окупанти відбирають у людей землі – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Трамп: Говорити про зняття санкцій з Росії поки рано
  Loading...

  Учені-біологи виростили перші у світі ембріони-химери: з ким схрещували

  Вчені назвали новий орган в організмі людини

  Вчені з'ясували, що штучні алмази можуть перетворювати ядерні відходи на джерело енергії