dailytechinfo.org

Вчені з'ясували, що штучні алмази можуть перетворювати ядерні відходи на джерело енергії

  Брістольські науковці вже створили перший дослідний зразок алмазної ядерної батареї з ядром

  Вчені Брістольського університету знайшли спосіб перетворення ядерних відходів певного виду на алмазні ядерні батареї, які здатні виробляти невеликий електричний струм і робити це протягом терміну, що перевищує існування людської цивілізації. Про це повідомляє DailyTechInfo.

  "Ми припускаємо, що такі батареї можуть бути використані в ситуаціях, коли неможливо провести підзарядку акумуляторів із будь-яких зовнішніх джерел енергії... Алмазні ядерні батареї зможуть стати джерелом енергії для малоємнісних електронних пристроїв, вони зможуть постачати енергією протягом дуже тривалого часу висотні безпілотні літальні апарати, космічні кораблі і багато іншого", – розповів професор Том Скотт.

  Брістольська група працювала над проблемою переробки відходів одного з основних джерел цих відходів у Великій Британії – застарілих ядерних реакторів типу Magnox. Ці реактори першого покоління використовують графітові блоки як регулятори швидкості реакції ядерного розщеплювання, поглинаючи і уповільнюючи нейтрони. Десятиліття перебування в умовах високої радіації призвели до того, що частина звичайного нейтрального вуглецю в графіті перетворилася на радіоактивний ізотоп – вуглець-14. І таких графітових блоків накопичилося зараз в Британії понад 100 тонн.

  Брістольські дослідники виявили, що більша частина вуглецю-14 зосереджена всередині графітових блоків нерівномірно. Природно, велика частина радіоактивного ізотопу є в тих частинах блоків, які перебували найближче до уранових паливних стрижнів. Тому вчені нагріли графітові блоки з більш радіоактивного боку до температури, коли радіоактивний вуглець залишив графіт у вигляді газу. Цей газ зібрали, охолодили і під високим тиском перетворили на штучний алмаз. Алмаз є речовиною, яка під впливом певних видів радіоактивного випромінювання виробляє невеликий електричний струм. А в даному випадку алмаз, що складається переважно з радіоактивного вуглецю, сам є джерелом цієї радіації. Тому алмазна ядерна батарея не має жодних рухомих частин, вона поглинає створювану нею ж радіацію і не потребує жодного обслуговування.

  Штучні алмази, виготовлені з вуглецю-14, достатньо радіоактивні, тому вони "вдягнені" в шар зі звичайного нерадіоактивного штучного алмазу. Цей шар утримує бета-випромінювання досить добре, знижуючи його інтенсивність практично до нуля, а висока міцність алмазу дає йому змогу виступати як захист, що забезпечує збереження внутрішнього радіоактивного ядра батареї.

  Брістольські вчені вже створили перший дослідний зразок алмазної ядерної батареї з ядром, у складі якого є радіоактивний ізотоп нікель-63. А зараз вони починають виготовлення такої самої батареї з ядром на основі вуглецю-14, яка буде більш ефективна, ніж нікелева батарея. Понад те, через дуже тривалий період напіврозпаду вуглецю-14, батарея на його основі зможе через 5730 років виробляти половину від її початкової потужності.

  Як повідомляв 5.ua, Tesla побудує найбільше в світі джерело резервної електроенергії.

  Попередній матеріал
  У Києві на конференції "Україна-НАТО" узгоджено створення Української Євроатлантичної Платформи
  Наступний матеріал
  Wizz Air відкриває два нові рейси з Києва в Європу
  Теги:
  Loading...

  Алмазна дорога: В Анголі знайдено дорогоцінний камінь вагою в 404 карати – фото

  Sotheby's не вдалося продати найбільший у світі алмаз - не знайшлося покупця

  У Лондоні презентували найбільший у світі необроблений алмаз

  У Лондоні на аукціоні продадуть унікальний алмаз розміром з тенісний м'яч

  В Австралії знайшли рідкісний фіолетовий алмаз

  5 канал - трансляція наживо