Алмазна дорога: В Анголі знайдено дорогоцінний камінь вагою в 404 карати – фото

Lucapa Diamond Company

Гігантський алмаз був знайдений у породі, яка мала піти на будівництво автошляхів

Австралійська компанія Lucapa Diamond займається тим, що видобуває алмази в Анголі. А великі відсіяні шматки звичайної породи використовуються для того, щоб будувати дороги навколо родовища. Вірніше, Lucapa Diamond раніше будувала дороги. У лютому-місяці 2016 року компанія випадково виявила алмаз вагою в 404 карати, "схожий на великий палець", повідомляє "Meduza" із посиланням на західні ЗМІ.

Зазначається, що система відсіювання, яка використовується на родовищі, розрахована на виявлення алмазів вагою до 280 карат – тож такий великий мінерал мав бути відсіяний і потрапити до породи, з якої будували дорогу. Так сталося не тому, що компанії не потрібні такі великі алмази – просто до цього в Анголі найбільший знайдений мінерал важив 278 карат. У компанії ніхто не припускав, що може бути знайдений алмаз більшого розміру.

Повідомляється, що після цього випадку австралійська компанія почала збирати всю велику породу. У листопаді із нею почне працювати нова машина, що здатна знаходити алмази до вагою 1000 карат. Якщо у відсіяній породі виявлять великі алмази, Lucapa має намір розібрати раніше побудовані дороги – в них теж можуть виявитися дорогоцінні камені.

Відповідно до наведених даних, компанія та її партнери витратили на оновлення відсіювальної системи $2,75 млн. Втім, вона багаторазово окупить витрати, якщо буде знайдено ще хоча б один великий алмаз – раніше виявлений 404-каратний камінь Lucapa продала за $16 млн.

Нагадаємо, раніше на аукціоні Sotheby's не вдалося продати найбільший у світі алмаз – не знайшлося покупця.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ