Ембріони-химери з клітинами свиней Фото Juan Carlos Izpisua Belmonte

Учені-біологи виростили перші у світі ембріони-химери: з ким схрещували

Ембріони складаються здебільшого з клітин свині, а також людини

Науковцям вперше вдалося виростили ембріони-химери, що складаються з клітин людини і свині. Такі ембріони можуть сприяти у розробці технології вирощування людських органів всередині тварин. Про це йдеться у виданні Тhe Cell, передає ВВС.

Як стало відомо, частка людських клітин в ембріоні становить менше 0,001%, решта – це клітини свині.

Для проведення експерименту вчені імплантували людські стовбурові клітини ембріонам свині. Внаслідок цього утворилась "суміш" з людських і тваринних клітин, яку на місяць підсаджували самиці свині.

Як виявили науковці, такий процес виявився дуже неефективним: з 2075 ембріонів, яких підсадили, протягом 28 днів розвивалися лише 186 штук. Водночас, були і ознаки того, що людські клітини продовжують функціонувати як частина химери.

"Вперше людські клітини росли всередині великої тварини", – пояснив один з авторів дослідження, професор Хуан Карлос Ісписуа Бельмонте з Інституту біологічних досліджень Солка.

Ембріони-химери з клітинами свинейФото Juan Carlos Izpisua Belmonte

Крім того, дослідник пояснив невисоку ефективність застосованого методу. За його словами, причиною такої малої швидкості перебігу реакцій є тривала еволюція, що розділяла людину і свиню. Так, розвиток плода свині відбувається набагато швидше, ніж у людини, а вагітність свині триває чотири місяці проти дев'яти у людини.

Як повідомляє видання, Бельмонте навіть порівняв цей процес із шосе, де одна машина їде набагато швидше, ніж інша, і це призводить до зіткнень.

Втім, учені переконані, що подібні химери можуть допомогти у перевірці ліків для переходу до випробувань на людях і при вивченні процесів розвитку людських захворювань. Також химери можуть допомогти у вивченні ранніх стадій розвитку людських ембріонів.

Зазначимо, що подібні експерименти уже стали предметом дискусії про етику.

Попередній матеріал
Одразу у трьох областях України зафіксували спалахи африканської чуми свиней
Наступний матеріал
Бойовики "ЛНР" отримували пенсії 4 тисяч померлих громадян в зоні АТО
Loading...

Американські біологи вивели самців мишей без Y-хромосоми

Японським вченим дозволили змінювати ДНК людських ембріонів

У Британії вченим дозволили модифікацію людських ембріонів