Планета Земля
Планета Земля Pixels

Вчені отримали підтвердження, що життя на Землі зароджувалося кілька разів

  Дослідження науковців з Вашингтонського університету припускає, що життя на планеті виникало та зникало колись ще як мінімум один раз

  Попри загальноприйняту думку, що еволюція складних форм життя на Землі мала місце лише один раз – за останніми даними, вони могли зародитися і зникнути задовго до появи "сучасних" багатоклітинних організмів. Така теорія висловлюється у дослідженні, яке було опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, передає УНІАН.

  Дослідження вчених із Вашингтонського університету припускає, що життя на планеті виникало та зникало колись ще як мінімум один раз. Бактерії і археї існували вже 3,7 млрд років тому, а близько 1,75 млрд років тому з'явилися й еукаріоти – організми, клітини яких містять ядра. Це стало можливим завдяки появі в атмосфері кисню.

  Але вчені вважають, що кисень міг утворюватися і раніше – близько 2-2,4 млрд років тому, після чого його рівень різко впав. Це вдалося встановити, проаналізувавши сліди селену в осадових сланцях. Науковців цікавило, чи окислився селен з появою кисню. Судячи з результатів, протягом приблизно 250 млн років рівень кисню був досить високим, але потім зійшов нанівець. За цей час гіпотетичне життя, що зародилося, могло не встигнути розвинутися і поширитися по Землі, а з падінням рівня кисню – вимерло.

  Зазначається, що схожі ідеї виникали й раніше, але це вперше, коли було отримано інструментальне підтвердження. Використаний спосіб може бути в майбутньому застосований для вивчення історичних рівнів кисню на землеподібних планетах, щоб з'ясувати, чи були вони колись заселені. Відповісти ж на питання, що саме викликало падіння рівня кисню на Землі, вчені поки не можуть.

  Попередній матеріал
  Країни Західної Африки готуються до військової інтервенції в Гамбію
  Наступний матеріал
  Порошенко: Нам не потрібні іноземні солдати для захисту України. Ми самі це робимо
  Loading...
  NASA показало новий знімок Юпітера з "намистом із перлин"

  NASA показало новий знімок Юпітера з "намистом із перлин"

  У Мексиці знову вивергається "Вулкан вогню"

  У Мексиці знову вивергається "Вулкан вогню"

  Робот на МКС маніпуляторами зобразив відомий смайл "пожималкін": ¯\_(ツ)_/¯

  Робот на МКС маніпуляторами зобразив відомий смайл "пожималкін": ¯\_(ツ)_/¯