https://ccleaner.en.softonic.com/

Кіберполіція попереджає: оновлення популярної програми небезпечне

  Виявлення цієї загрози "антивірусниками" залишається дуже низьким, кажуть кіберкопи

  Кіберполіція попереджає про зараження одного з оновлень популярної програми "CCleaner" . Про це повідомляє прес-служба відомства. 

  "18 вересня, від підрозділу компанії "Cisco Talos" стало відомо про зараження одного з оновлень популярної програми "CCleaner", яку створено для допомоги користувачам при здійсненні планового технічного обслуговування своїх систем. Кіберполіція вживає заходів для недопущення інфікування вірусом комп’ютерів українських користувачів", – йдеться в повідомленні.

  Як зазначили кіберполіцейські, версію "CCleaner" з шкідливим корисним завантаженням (5.33) випустили у період з 15 серпня до 12 вересня 2017 року.

  "Ця версія підписана, використовуючи дійсний цифровий сертифікат, який був випущений компанією-розробником "Symantec Piriform Ltd". Тому користувачі під час завантаження оновлень були впевнені у надійності джерела", – додають правоохоронці.

  Зауважимо, що виявлення цієї загрози антивірусними продуктами залишається дуже низьким. І поки невідомо, чи була компанія атакована ззовні, або це лише наслідки дій інсайдера.

  Також у кіберполіції відзначили, що Україну ця атака оминула. Водночас, зафіксовано близько сотні IP-адрес, які здійснюють підключення до серверу зловмисників.

  "Для недопущення розповсюдження вірусу та усунення усіх технічних проблем, кіберполіція у приватному порядку надішле Інтернет-провайдерам офіційні листи з позначенням IP-адрес інфікованих комп’ютерів для того, щоб користувачі могли самостійно видалити шкідливе програмне забезпечення зі свого персонального комп’ютера", – повідомили в департаменті комунікації кіберполіції.

  Поки ж кіберкопи тимчасово не рекомендують використовувати ПЗ "CCleaner" і радять шукати аналогічні продукти. Вони також радять переконатися, що встановлене на комп'ютерних системах антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур.

  Нагадаємо, влітку цьогоріч, у червні, українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, здійсненої за допомогою вірусу Petya.A. Пізніше інформація про ураження комп'ютерних систем стала надходити не тільки з України, а й з Великої Британії, Франції, Іспанії, Нідерландів та Індії. Згодом український Кабмін зазнав чергової атаки

  Попередній матеріал
  "Іхтуттоженєт": РФ намагалась залучити бойовиків з Донбасу до навчань "Захід-2017"
  Наступний матеріал
  На Миколаївщині під час руху загорілася гаубиця з бійцями