5 канал

На фестивалі в Берліні показали інтерактивну доріжку, що перетворює кроки на світло

Перетворити енергійні рухи на світло вигадали британські винахідники

Інтерактивну доріжку, що перетворює кроки на світло, представили на фестивалі в Берліні. Світлові панелі обабіч переходу живляться завдяки енергії кроків перехожих. У майбутньому творці винаходу планують обладнати такими  доріжками і великі міста. Наскільки можливо заощаджувати електроенергію та зберігати довкілля, розповіла журналіст "5 каналу" Варвара Міранкова.

Як перетворити енергійні рухи на світло – вигадали британські винахідники. Разом із компанією Google у Берліні представили перехід, який можна підсвітити кроками. 100 електромагнітних генераторів перетворюють рух в енергію і вмикають світлові панелі. Вони вмонтовані по обидва боки переходу. Загалом – 176 різнокольорових світильників.

"Це дуже весело. Можна стрибати. І що вище підстрибуєш, то більше панелей освітлюють шлях. Схоже на гру, де намагаєшся здобути вищий рівень – і це просто неймовірно!" – говорить один із відвідувачів фестивалю.

Поки інсталяція площею лише 26 квадратних метрів. Утім, плани винахідників амбіційні: в майбутньому планують встановити такі самі переходи на велелюдних вулицях європейських міст. Кажуть: це дозволить суттєво заощадити електроенергію.

Зроби крок – і засвіти: У Берліні показали незвичайну інтерактивну доріжку – фото

/
/
/
/
/
Світло
/
Світло
/
/

Арчі Вілкінсон, винахідник Pavegen, говорить: "Наш винахід можна застосовувати будь-де: на тротуарах, проїжджій частині, в аеропортах і підземних переходах. Щоразу, коли ними йтиме людина, панелі освітлюватимуть шлях. Це – один із кроків до створення так званих розумних міст, де будь-яка енергія використовується раціонально".

Зрозуміти, скільки сил витрачено на перехід, можна за допомогою додатку на смартфоні. Поки ж випробувати винахід мали нагоду усі відвідувачі фестивалю світла, що триватиме до 15 жовтня.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
На Мальті підірвали авто із журналісткою, що розслідувала "панамські документи"
Наступний матеріал
Сарган – націоналістам: Вертолітним майданчиком і так керує держава
Loading...

Страви з "Енеїди" Котляревського: як святкували Покрову у Полтаві

Путін відкрив "всесвітній" фестиваль, учасників якого повезуть в анексований Крим

"Розвиток малих та середніх підприємств": Німеччина надасть українському бізнесу кредити на 100 мільйонів

Лава на лаву: у Запоріжжі козаки влаштували "святкові бої" – ФОТО

У Німеччині вирує смертельний ураган "Ксав'єр": наслідки – відео

Фестиваль Wara Art Matsuri: у японських полях височіють гігантські скульптури з соломи – відео