5 канал

"Без брому та нафталіну": У Києві стартував історичний фестиваль

В програмі – презентації книжок, кіномарафон, дискусії та майстер-класи

"Без брому та нафталіну про історію України" – під таким гаслом в столиці стартував фестиваль "Історія. UA". Про минуле розповідатимуть знані історики, дослідники, волонтери та свідки історичних подій. 

"Завдання, яке ми поставили перед собою, – це показати, як цікаво можна подати українську історію, зробити її популярною. Чому без брому і нафталіну? В українській історії багато сторінок, які можуть бути героїчними і трагічними, але їх можна побачити з оптимістичної точки зору. Українці є тією нацією, яка пройшла через страшні трагедії, але тим не менш лишилася сильною", – розповів голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Про минуле та сучасність тут розповідають, дискутують та грають. Розпочався фестиваль презентацією настільної гри. За допомогою фішок, кубика та карток школярі зможуть вдосконалювати знання з історії.

"Ця гра розрахована для класу. Методом кидання кубиків гравці визначають, з чого вони починають збирати українські землі. Кожен регіон представлений наборами карток із запитаннями. Ідея такої гри – можливість дати старшокласникам цікаво вивчити цей період історії", – сказав розробник гри Юрій Смиртига.

Більше того, запитання подібні, а подекуди й збігаються з тестами ЗНО. Тож граючи, школярі можуть готуватись до іспитів. Першими опробовують гру столичні старшокласники.

Родзинка фестивалю – кіномарафон з документальними та історичними фільмами. Та найбільша увага – до сучасної історії, передусім воєнної. На фестивалі презентують збірку спогадів ветеранів та очевидців АТО. Один з тих, хто поділився своїми, – Сергій Вербицький. Він служив артилеристом 24-ї бригади на Луганщині.

"Був в Трьохізбенці, Кримському, в Кряківці, розказав максимально те, що міг розказати, поділився емоціями, спробував максимально їх передати, як в мене це вийшло", – прокоментував він.

А на цій майстерні говорять про загиблих захисників. Кажуть, немає жодної державної структури, яка б мала вичерпну інформацію про всіх загиблих військових та добробатівців.

"В нас досі немає зведеного реєстру загиблих по усім підрозділам. З часом ці спогади стираються, ми сьогодні хотіли підняти це питання, щоб покласти на якусь державну структуру функції, яка б зайнялась цим питанням і створила єдиний мартиролог загиблим", – зауважив демобілізований військовослужбовець ЗСУ Роман Кулик.

Крім цього, на відвідувачів фестивалю чекають майстер-класи з історичних досліджень, виставка історичної літератури та дискусії. Фестиваль триватиме два дні – 13 та 14 жовтня.

Євгенія Подобна, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
До Дня захисника України: Київські школярі побували в гостях у прикордонників
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": найсильніша людина світу Василь Вірастюк в ефірі "5 каналу"
Loading...

Естетика ХХ сторіччя: У Києві відбувся осінній фестиваль "Ретро Круїз"

Дух ХХ сторіччя прилинув в Київ: фоторепортаж з фестивалю "Ретро Круїз"

Україна подала у СОТ третій позов проти Росії

До Дня захисника України: Київські школярі побували в гостях у прикордонників

Сербія мовчить з приводу участі її громадян у війні на Донбасі

"Breaking Bad по-українськи": У Києві поліція викрила нарколабораторію у квартирі – фото