Світова організація торгівлі https://uaw.org

Україна подала у СОТ третій позов проти Росії

  Україна направила до Світової організації торгівлі вимогу про консультації з Російською Федерацією через численні обмеження імпорту української продукції

  "Сьогодні, 13 жовтня, Україна направила вимогу про проведення консультацій з Російською Федерацією стосовно обмежувальних заходів щодо імпорту соків, пива та пивних напоїв, кондитерських виробів, шпалер (походженням з України – ред.)", – йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

  Як роз'яснили у МЕРТ, протягом 2013-2015 років Росія на основі рішень Росспоживнагляду запровадила низку заходів, спрямованих на обмеження імпорту цієї української продукції. Як наслідок, експорт такої продукції з України до РФ фактично припинився.

  "Україна вважає, що обмеження імпорту продукції походженням з України не відповідає зобов’язанням Російської Федерації, взятим у Протоколі про вступ Російської Федерації до СОТ, а також положенням Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, Угоди про спрощення процедур торгівлі, Угоди про технічні бар’єри у торгівлі та Угоди про застосування санітарних та фітосанітарних заходів", – наголошують у МЕРТ.

  Згідно із встановленою процедурою Російська Федерація мусить протягом 10 днів направити відповідь на отриману вимогу про проведення консультацій, підтвердивши готовність вступити у консультації. Їх дату та місце буде узгоджено після отримання згоди російської сторони.

  "Дана справа стане першою в Органі врегулювання суперечок СОТ, коли оскаржуються положення Угоди про спрощення процедур торгівлі", – заявляють у МЕРТ.

  Як відомо, Світова організація торгівлі розглядає чотири спори між Україною та РФ: у двох наша держава виступає позивачем, а ще у двох — відповідачем.

  Попередній матеріал
  Сербія мовчить з приводу участі її громадян у війні на Донбасі
  Наступний матеріал
  Адвокат розповів, куди окупанти етапували Сенцова
  Loading...

  "Ми б'ємо – нас б'ють, йде гра": Кулеба роз'яснив санкційну резолюцію ПАРЄ

  Очільники МЗС країн Бухарестської дев'ятки ухвалили декларацію на підтримку України

  "Ехо Кремля": Логвинський пояснив, як у ПАРЄ розхитують українське "мовне питання"

  Клімкін: Росія кинула виклик суверенітету країн ГУАМ

  "У них своя логіка в голові": Сенцов у листі розповів, куди його етапують у РФ та чому – ЗМІ

  В офіційному журналі ЄС оприлюднили рішення про надання Україні додаткових торговельних преференцій