Hubble сфотографував Марс з рекордно близької відстані

На зображенні можна побачити полярні шапки і хмари Червоної планети

Космічний телескоп Hubble зробив знімок Марса з максимально близької відстані, на яку апарат зміг наблизитися до планети. Про це йдеться у повідомленні на сайті NASA.

Зображення було отримано 12 травня, коли Марс перебував на відстані 80 млн км від Землі. Роздільна здатність світлини досягає 50 км на піксель. На ній можна побачити полярні шапки і хмари Червоної планети.

На знімку можна розгледіти плато Великий Сирт, що є щитовим вулканом. На південь від нього розташована овальна рівнина Еллада. В діаметрі вона сягає 1770 км. Найімовірніше, вона утворилася 3,5 млрд років тому в результаті падіння великого астероїда.

Помаранчева ділянка в центрі зображення являє собою Арабську землю – це височина в північній частині Марса, що в діаметрі досягає 4,5 тис. км. Ця місцевість є однією з найстаріших на планеті і покрита безліччю каналів і кратерів.

На півкулі Марса, що її показало NASA, працювало кілька місій, а саме: Viking-1 (в 1976 році), Mars Pathfinder (в 1997 році), а також продовжує функціонувати ровер Opportunity. Місця посадки марсоходів Spirit і Curiosity знаходяться на протилежній півкулі.

У NASA також зазначили, що 22 травня 2016 року Марс буде на мінімальній відстані від землі за останні 10 років. У цей день Земля буде розташовуватися точно на прямій між Червоною планетою і Сонцем.

Як повідомляв 5.ua, 16 травня 2016 року український проект літака для Марсу вийшов у лідери конкурсу NASA

Попередній матеріал
Експерт про ТСК з розслідування корупції: Вона буде, але неефективна
Наступний матеріал
Окупанти ще на 2 місяці продовжили арешт заступника голови Меджлісу Чийгоза

Марсоліт Hopper – українські винахідники борються за лідерство у конкурсі NASA

Британські астронавти випробовують марсохід

NASA та Microsoft створять виставку для віртуальних прогулянок Марсом

У США малечі влаштували поїздку на Марс шкільним автобусом

NASA оприлюднило найдетальнішу на сьогодні гравітаційну карту Марса

5 канал - трансляція наживо