Український проект літака для Марсу вийшов у лідери конкурсу NASA

Україна вперше бере участь у цьому конкурсі, однак одразу два проекти мають шанси на перемогу

Проект літака для Марса Mars Hopper, розроблений українськими винахідниками, опинився серед лідерів всесвітнього форуму розробників NASA SpaceApps Challenge. Цього року у конкурсі взяли участь 1287 проектів, однак у фінал громадського голосування вийшли лише п'ять.

На момент публікації новини український проект набирає 9760 голосів і посідає перше місце. Голосування продовжується до 20 травня: віддати свій голос може кожен, хто зареєструється на сайті проекту 2016.spaceappschallenge.org.

Українці запропонували замість марсохода – марсоліт, який використовує як пальне сухий лід. Україна вперше бере участь у цьому проекті, однак вже має чудові шанси на перемогу.

На другому місці македонський проект Avis, який відстає всього на кілька голосів. Трійку лідерів замикає літальний апарат винахідників із Бангладеш Martian Oasis. До п’ятірки фіналістів також увійшли проект із Білорусі Wake up NEO та hypnos винахідників зі США.

Зазначимо, ще один український проект вийшов у фінал у категорії "Краще використання даних". Розробка кіровоградських дослідників Asterion – CYA має на меті вивчення навколоземних об'єктів за допомогою методів машинного навчання. Експерти NASA оголосять результати конкурсу 23 травня.

Попередній матеріал
"Народний фронт" голосуватиме за створення ТСК щодо офшорів
Наступний матеріал
Лише заміна членів ЦВК без підсилення законодавства щодо підкупу виборців нічого не дасть – експерт

Марсоліт Hopper – українські винахідники борються за лідерство у конкурсі NASA

"Винахід року-2016": старі кулемети, сучасні автомати та новий вид танка

Світ науки та технологій дивує своєю винахідливістю - дайджест

NASA оприлюднило найдетальнішу на сьогодні гравітаційну карту Марса

У США малечі влаштували поїздку на Марс шкільним автобусом

NASA та Microsoft створять виставку для віртуальних прогулянок Марсом