Коронавірус
Коронавірус Shutterstock

Антитіла до COVID-19 можуть пів року залишатися в організмі – дослідження

  Читайте по-русски
  Якщо хвороба проходила в середній або тяжкій формі, антитіла залишаються у 100% випадків

  Японські науковці виявили, що більшість людей після перенесення COVID-19 мають антитіла до вірусу протягом 6 місяців. Про це повідомляє NHK.

  Для отримання таких результатів група вчених Університету Йокогами та інших установ провела дослідження, до якого долучила 376 осіб віком від 20 до 70 років. Усі вони перехворіли коронавірусом з лютого по травень 2020 року. Щоб визначити, чи зберігаються антитіла, науковці через шість місяців після зараження проаналізували зразки крові.

  З'ясувалося, що в людей, які хворіли безсимптомно або з легкими симптомами, антитіла збереглися у 97% випадків. Водночас, якщо хвороба проходила в середній або тяжкій формі, антитіла залишилися у 100% випадків.

  Результат дослідження показав, що після перенесення коронавірусу ризик захворіти повторно зменшується щонайменше на пів року. Водночас сильніші антитіла з'явилися в тих людей, які хворіли у більш тяжкій формі.

  Див. також: Учені заявили, що в Україні в першій половині грудня кількість хворих на COVID-19 може сягнути до 20 тисяч на добу

  Попередній матеріал
  Співали молитву, а не гімн: у посольстві Угорщини відреагували на скандал з новообраними депутатами на Закарпатті
  Наступний матеріал
  У Португалії власники ресторанів оголосили п'ятиденне голодування: причини
  Loading...