поліція
поліція 5 канал

Затримання київського нападника: чи можна було провести спецоперацію без участі журналістів

Читайте по-русски
Правоохоронці пояснили, що всередину зайшли добровольці

Обставини затримання нападника, який у понеділок захопив банк у середмісті Києва, викликали жваве обговорення. Вже у вівторок Спілка журналістів виступила із заявою, де засудила залучення знімальних груп двох телеканалів до спецоперації. У заяві йдеться: це – дискредитація журналістської професії та ризик для роботи медійників у майбутньому.

У нейтралізації нападника журналісти відіграли ключову роль. Саме під виглядом знімальної групи, разом з реальними кореспондентами та операторами, до приміщення зайшли правоохоронці, але саме такий метод вирішення ситуації з боку силовиків викликав критику з боку медіаспільноти.

Голова Спілки журналістів Сергій Томіленко переконаний, що в силовиків вистачає важелів упливу на такі ситуації, щоб обійтися без залучення представників ЗМІ.

"Журналісти за визначенням – це беззбройний збирач інформації. Якщо спецслужби настільки будуть прикриватися журналістами, використовувати бейджі, як вчора було, то це означатиме, що в майбутньому, коли будуть такі гарячі ситуації, то будуть в журналістові вбачати агента спецслужб", – каже голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко. 

Журналіст Богдан Кутєпов теж майже потрапив до захопленої будівлі: він чув нараду силовиків перед операцією і в останній момент йому заборонили заходити. Стосовно методів силовиків теж має питання.

поліція
поліція5 канал

"Журналісти співпрацюють з поліцією в плані присікання злочинності, але цікаво, чому поліція пішла на такий ризик, якби він взяв і рвонув усіх, я не знаю", – вважає журналіст Богдан Кутєпов. 

У медіаекспертки Наталії Лігачової сумнівів немає: журналісти повинні бути над процесом.

"Є питання, чи мають погоджуватися журналісти на те, щоб їх використовували спецслужби. Моя відповідь, і відповідь багатьох експертів, які займаються саме такою тематикою, поведінкою в надзвичайних ситуаціях, – що ні, не мають. Не мають журналісти виконувати роль будь-яку іншу, аніж журналіста. А це – спостереження, аналіз, можливо оцінка дій тих, хто має виконувати свої безпосередні обов'язки", – розповідає шеф-редактор інтернет-видання "Детектор медіа" Наталія Лігачова.

Правоохоронці пояснили, що всередину зайшли добровольці, та нікого до цього не змушували. Керівниця київської поліції діалогу Вікторія Азарова й сама спілкувалася з нападником, назвавшись журналісткою. Каже, серед знімальних груп обрали тих, хто приїхав першим.

В операції затримання нападника, який вимагав виходу в ефір, узяли участь знімальні групи двох телеканалів, а також силовики під виглядом медійників. Один із цих силовиків першим накинувся на зловмисника, у якого до ноги нібито була прикріплена вибухівка.

Петро Троць, Андрій Толяренко, "5 канал"

Попередній матеріал
Вибухова хвиля сягнула Кіпру: що наразі відомо про страшну детонацію в Бейруті
Наступний матеріал
У Стамбулі на пляжі побили українську модель Дар'ю Кирилюк
Loading...

Почали із запізненням – і нічим не завершили: як обирали запобіжний захід "підривнику" Сухробу Карімову

Захоплення заручників у Луцьку: теракт чи спроба відволікти увагу від зради Зеленського – "СтопРеванш"

Бізнес-центр, який погрожують підірвати, повністю евакуювали

Захоплення банку в центрі Києва – трансляція з місця

Операція без єдиної жертви: як у 2014-му вдалося звільнити Торецьк – "Таємниці війни"

У Києві чоловік погрожує підірвати відділення банку, поліція веде перемовини